[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

مختومه‌شدن ۳میلیون پرونده در شوراهای حل اختلاف فارس ، روزنامه شیراز نوین

حجت الاسلام و المسلمین توانی سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف و داوری فارس درنشستی که به مناسبت هجدهم آبان ماه سالروز تأسیس شوراهای حل اختلاف و با حضور ریاست کل دادگستری فارس و به صورت ویدئو کنفرانس با رؤسای حوزه‌های قضائی استان تشکیل شد، ضمن تبریک این روز به قضات، اعضا و کارکنان مرکز توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس به تشریح عملکرد شوراهای حل اختلاف استان پرداخت.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، سرپرست مرکزتوسعه حل اختلاف و داوری فارس با اشاره به اینکه بخشی از وظیفه خطیر دستگاه قضائی بر دوش شوراهای حل اختلاف است گفت: بر اساس آمار‌های موجود از سال 1382 واز آغاز فعالیت شوراهای حل اختلاف تاکنون بیش از 3 میلیون پرونده به شوراهای حل اختلاف استان فارس ارجاع، رسیدگی و مختومه شده است.
حجت الاسلام و المسلمین توانی از مصالحه بیش 780 هزار فقره پرونده از ابتدای تشکیل شوراهای حل اختلاف استان فارس تا امروز خبر داد و خاطر نشان کرد: از ابتدای تأسیس شوراهای حل اختلاف تاکنون با اهتمام اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف فارس 420 فقره پرونده با موضوع قتل عمد و غیرعمد، به مصالحه انجامیده است.
وی در ادامه این نشست به برتری شوراهای حل اختلاف استان فارس در مصالحه پروندهای قتل از سال 92 تا کنون اشاره کرد و افزود: در راستای تأکیدات رئیس کل دادگستری استان فارس به اهمیت موضوع صلح و سازش از ابتدای سال جاری تعداد 35 فقره قتل عمد به همت اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان به سازش ختم شده است. 
سرپرست مرکز توسعه حل اختلاف و داوری فارس تصریح کرد: طی هفت ماهه سال جاری نزدیک به 140 هزار فقره به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده و به همین تعداد مختومه و بیش از 33 هزار پرونده نیز به صلح و سازش ختم شده است که نسبت به کل پرونده‌های مختومه قابل سازشی، 38 درصد افزایش داشته است.
گفتنی است در پایان از اعضای شعب هفتاد و دوم، هفتاد و شش و چهل و نهم شوراهای حل اختلاف شیراز و همچنین برخی از حوزه‌های قضائی فعال در زمینه صلح و سازش از جمله لامرد، رستم، استهبان، جهرم و کوار که بیشترین آمار مصالحه در پرونده‌های قتل را طی هفت ماهه اول سال جاری کسب کرده بودند با اهدای لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری استان فارس قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی