[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۰
  • دوره جدید

تقویت سرعت برق در جنوب ، روزنامه شیراز نوین

پنج طرح تأمین و انتقال برق و انرژی در فارس و جنوب کشور به بهره‌برداری می‌رسد
تقویت سرعت برق در جنوب 

مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس و بوشهر: تلاش‌های قابل‌توجهی در تثبیت و پایداری تأمین و انتقال برق داشته‌ایم 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر اعلام کرد: در قالب پویش الف-ب-ایران با حضور معاون وزیر نیرو پنج طرح تأمین و انتقال برق و انرژی در فارس و بوشهر با سرمایه گذاری ۸۶۰ میلیارد ریال امروز سه‌شنبه به بهره برداری می‌رسد. به گزارش دریافتی شیرازنوین، غلامرضا نصیری دیروز دوشنبه با بیان اینکه پویش الف-ب-ایران از ابتدای شکل گیری تاکنون توجه ویژه‌ای به طرح‌های تأمین برق و انرژی در استان فارس و منطقه جنوب کشور داشته است، افزود: حضور مهندس همایون حائری معاون وزیر نیرو، در برنامه‌های این پویش بیانگر اهمیت موضوع به ویژه برای استان فارس و منطقه جنوب کشور و استان بوشهر است. مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر افزود: طرح‌های پویش الف-ب-ایران شامل افزایش ظرفیت ایستگاه شهروز شهر، پست ۱۳۲ کیلوولت عمادشهر، طرح اجرای سیم محافظ فیبر نوری خط انتقال دهنو - فیروز آباد و افزایش ظرفیت پشت بوشیگان شهرستان کازرون در استان فارس و طرح احداث پست سیار ۱۳۲/۲۰ کیلوولت بردخون در شهرستان دیر استان بوشهر است که به بهره برداری می‌رسد. مهندس نصیری با تشریح مشخصات طرح‌های یاد شده ادامه داد: طرح افزایش ظرفیت پست شهروز شهر در شیراز از سال گذشته کلید خورده و اکنون آماده بهره برداری است. اجرای این طرح با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال موجب پایداری شبکه و کاهش خاموشی‌ها و همچنین تأمین برق مشترکان این حوزه می‌شود و برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است. مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر خاطرنشان کرد: طرح اجرای پست برق ۱۳۲ کیلوولت عماد شهر در شهرستان لارستان نیز با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال موجب افزایش پایداری شبکه و کاهش خاموشی‌ها می‌گردد و برای ۲۰ نفر ایجاد شغل می‌کند.
این مقام مسئول ادامه داد: طرح اجرای سیم محافظ فیبر نوری خط انتقال دهنو - فیروز آباد هم با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال موجب افزایش قابلیت اطمینان شبکه و رویت پذیری می‌شود و برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال کرده است. همچنین افزایش ظرفیت پست بوشیگان شهرستان کازرون نیز با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد ریالی تأثیر بسزایی در کاهش خاموشی‌ها و افزایش پایداری شبکه دارد.
 نصیری در ادامه به اجرای طرح احداث پست سیار ۱۳۲/۲۰ کیلوولت بردخون در شهرستان دیر استان بوشهر اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد ریالی از سال گذشته آغاز شده و اکنون آماده بهره برداری است. پایداری شبکه و کاهش خاموشی‌ها و تامین برق مشترکان در شهرستان دیر از جمله اهداف اصلی این طرح است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس و بوشهر در پایان افزود: امسال در سال جهش تولید به بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری، شرکت برق منطقه ای تلاش‌های قابل توجه در تثبیت و پایداری تأمین و انتقال برق، ظرفیت سازی در این حوزه و توجه به داشته‌های بومی و توان داخلی متخصصین برای رفع نیازها در شرایط تحریم و توجه به اقتصاد مقاومتی داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی