[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

پای وزارت ورزش به ماجرای حذف فغانی باز شد، روزنامه شیراز نوین

یکی از کارشناسان داوری موضوع حذف علیرضا فغانی از لیست داوران بین المللی را پیگیری کرده و کار را به وزارت ورزش کشانده است. به گزارش ورزش سه، اخباری مبنی بر کنار گذاشته شدن علیرضا فغانی از لیست داوران بین المللی فوتبال ایران شنیده می‌شد؛ موضوعی که حالا دیگر تقریباً تأیید شده و برخی از اهالی داوری در حال پیگیری آن از فدراسیون فوتبال و حتی نهادهای بالاتر هستند. کارشناسان داوری معتقدند با کنار گذاشته شدن فغانی، دیگر داوران ایرانی تقریباً هیچ شانسی برای رفتن به جام جهانی 2022 نخواهند داشت و به همین دلیل کمیته داوران باید هر طور شده این داور را حفظ می‌کرد. 
از وزیر ورزش خواستم ورود کند
حیدر سلیمانی، یکی از کارشناسان داوری که پیگیر این ماجراست، در این باره  گفت: من با فغانی صحبت کردم و متوجه شدم که این اتفاق رخ داده است. همچنان پیگیر هستم که با وزارت ورزش ارتباط بگیرم. با آقایان احمدی و علی نژاد، معاونان وزارت ورزش تماس گرفتم تا بلکه وزیر ورزش به ماجرا ورود کند چون این یک موضوع ملی است. توانستم با احمدی صحبت کنم و موضوع را برای او شرح دادم تا به گوش وزیر ورزش برساند و مانع از رخ دادن چنین اتفاقی شود. 
فیفا گفته دو سال، در ایران می‌گویند یک سال! 
وی افزود: اینطور که من متوجه شدم، کنار گذاشته شدن فغانی از لیست بین المللی با نظر شخصی در کمیته داوران صورت گرفته است. گویا دوستان در کمیته داوران برای خودشان قانونی گذاشتند که اگر هر داوری یک سال در ایران قضاوت نکرده باشد، از لیست بین المللی خارج می‌شود. این در حالی است که فیفا گفته داوری که در جام جهانی قضاوت می‌کند، باید در دو سال منتهی به جام جهانی حداقل چند بازی را در کشور خودش 
سوت بزند. 
قطر و عربستان از این اتفاق خوشحال هستند
کارشناس داوری ایران درباره تبعات حذف فغانی از لیست بین المللی عنوان کرد: طبیعی است که اگر فغانی را از دست بدهیم، شانس حضور داوران ایرانی در جام جهانی را از دست می‌دهیم. فغانی و تیمش جزو کاندیداهای اصلی قضاوت در جام جهانی هستند و اگر از ایران نامه ای به دست فیفا برسد که فغانی دیگر در لیست داوران ایرانی نیست، آن‌ها سراغ یک تیم جایگزین از قاره آسیا می‌روند. این اتفاقات احتمالاً کشورهایی مثل عربستان و قطر را خوشحال خواهد کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی