[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

تقویت نظارت بر مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا ، روزنامه شیراز نوین

دویست و یکمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس با تأکید اعضای این ستاد بر نظارت جدی بر فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا، با توجه به حجم بالای مراجعه به این مراکز همراه بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست با بیان اینکه در روزهای اخیر با حجم بالایی از مراجعه به این مراکز، به ویژه در مناطق پرجمعیت شهر شیراز مواجه بوده ایم، نقش مراکز منتخب درمان سرپایی کروناویروس در ماه‌های اخیر، در مجموعه سلامت استان را حیاتی خواند.
دکتر «مهرزاد لطفی» مراکز منتخب درمانی سرپایی کرونا را جبهه‌های پشتیبان مجموعه درمان خواند که از روزهای نخست تاکنون، با همت ویژه ای توانسته اند در مدیریت بهتر فرایندهای ارائه خدمت سهیم باشند و در موج جدید کرونا نیز، با حجم فزاینده فعالیت، ارائه خدمت می‌کنند. 
او با اشاره به آمار بالای مراجعه کنندگان روزانه به این ۴۴ مرکز در استان، بر ضرورت نظارت بر فعالیت‌ها با هدف رفع چالش‌های احتمالی و تقویت فرایندهای ارائه خدمت تأکید کرد. برنامه ریزی برای تامین اکسیژن موردنیاز بیماران کووید ۱۹ با همکاری بین بخشی و با توجه به روند افزایشی بیماران در روزهای اخیر، همچنین جلب همکاری گروه‌های مختلف آموزشی، از دیگر محورهای مورد تأکید رئیس دانشگاه در این نشست بود. دکتر لطفی همچنین روند آخرین فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی استان و نحوه پاسخگویی به مراجعان را مورد بررسی قرار داد.
رئیس دانشگاه در ادامه به بررسی آخرین وضعیت ابتلا در مناطق مختلف استان، روند پذیرش و بستری بیماران در بیمارستان‌های استان و علت‌های جان باختن مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته پرداخت. دکتر لطفی ضمن بررسی آخرین وضعیت سلامت کارکنان مبتلا به کرونا، بر ضرورت پیگیری وضعیت آنان تأکید کرد.
دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، بیمارستان‌های استان بیشترین آمار پذیرش بیماران مشکوک و دارای علامت کروناویروس را در طی ماه‌های اخیر داشته است، گزارشی از آخرین وضعیت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان ارائه کرد. دیگر معاونان و مدیران ارشد حاضر در این نشست نیز آخرین گزارش اقدامات خود را در مقابله با کروناویروس به رئیس دانشگاه ارائه دادند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی