[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

انقلاب صنعتی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: باید از مردم ایران تشکر کنیم که سخت ترین تحریم‌های ظالمانه تاریخ را تحمل کردند و با مقاومت جانانه خود در این جنگ اقتصادی به پیروزی نزدیک شدند و مرحله اول آن این است که کسی که عناد و دشمنی زیادی با ملت ایران داشت نتوانست دوباره بر مسند ریاست جمهوری آمریکا بنشیند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در چهل و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه عدم رأی آوری ترامپ را در آمریکا یک فرصت برای آنان تلقی می‌کنیم، اظهار داشت: همه دولتمردان باید با تکیه و تأکید بر تولید داخلی و افزایش توان داخلی از ضربه پذیری اقتصاد کشور بکاهند تا پس از این تابع شرایط تحمیلی نباشیم. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس افزود: لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی پیروی از منویات مقام معظم رهبری و پیگیری اقتصادمقاومتی برای قدرتمند شدن در اقتصاد و تنوع بخشی به تولیدات کشور است.
وی با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، استان فارس دارای یک واحد پالایشگاه، یک واحد سیمان و چند واحد صنعتی دیگر بود، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ‌گونه صنعت مادر در این استان وجود نداشت اما هم اکنون سه واحد صنعتی فولاد، بزرگ ترین کارخانه آلومینیوم و بزرگ ترین کارخانه کربنات سدیم را در استان احداث شده و آغاز به کار کرده اند و تعداد کارخانجات سیمان استان نیز به 11 واحد افزایش یافته است.
استاندار فارس تصریح کرد: برای صنعتی شدن این استان تلاش‌های زیادی صورت گرفته و موفقیت‌های فراوانی نیز به دست آمده است که باید با شدت بیشتری پیگیری شود.
دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه الکل تولید شده در استان فارس باید ابتدا در اختیار تولیدکننده‌های مواد ضدعفونی کننده استان قرار گیرد، گفت: دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و شهرداری‌ها موظف‌اند از تولیدات استان در زمینه مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان اینکه تولید الکل در این استان به حدود سه تا چهار برابر افزایش یافته است، افزود: در ابتدای شیوع کرونا میزان تولید مواد ضدعفونی کننده اندک بود که با حمایت مدیریت استان و از خودگذشتگی تولیدکنندگان بخش خصوصی، این کمبود جبران شد. وی ادامه داد: در زمینه ارائه مجوزهای لازم از وزارت بهداشت به تولیدکنندگان مواد ضدعفونی کننده، مدیریت استان فارس حمایت‌های لازم را از تولیدکنندگان صورت خواهد داد و پیگیری برای تفویض این اختیارات به دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز تداوم خواهد یافت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی