[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

نبرد نفس‌گیر کرونا با مردم فارس ، روزنامه شیراز نوین

با ثبت بیشترین آمار پذیرش بیماران مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان طی ۲۴ ساعت، هم اکنون هزار و ۷۳۲ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون درمان دانشگاه با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۴۰۹ هزار و ۹۶ مورد از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد.
دکتر «علی اکبری» مجموع بیماران شناسایی شده را از ابتدا تا دیروز، بیستم آبان، ۱۰۷هزار و ۳۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۹۱ هزار و ۴۶۴ بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. او همچنین با ابراز تأسف از جان باختن ۳۸ هم استانی در اثر کووید ۱۹ طی روز دوشنبه تا سه‌شنبه، مجموع جان‌باختگان ناشی از این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون هزار و ۷۷۳ نفر اعلام کرده و برای آنان غفران الهی آرزو کرد.
معاون درمان دانشگاه از مجموع هزار و ۷۳۲ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، وضعیت ۲۶۸ بیمار را وخیم گزارش کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت، ۴۲۳ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که بیشترین میزان پذیرش بیمار در دوران کرونا بوده است. تأکید پایانی این مقام مسئول در پایان این گزارش، درخواست دوباره برای پایبندی عمومی به رعایت اصول پیشگیرانه، به ویژه استفاده از ماسک بود. دکتر اکبری از عموم مردم استان خواست تا از ترددهای غیرضروری خارج از منزل پرهیز کرده و در صورت نیاز به حضور در خارج از منزل، استفاده از ماسک را فراموش نکنند.
او تأکید کرد: با حمایت مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش و همت مدافعان سلامت، می‌توانیم روزهای بهتری را رقم بزنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی