[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

وقتی لاغر می‌شویم چربی‌هایمان کجا می‌روند؟، روزنامه شیراز نوین

رژیم‌های لاغری و مقوله توجه به بدن خود به قدری متداول شده که امروزه بسیاری از افراد مقطعی از زندگی خود را در رژیم می‌گذارند. به گزارش روزیاتو، با این حال، بیشتر ما واقعاً نمی‌دانیم که وقتی وزنمان کم می‌شود چه اتفاقی برای چربی‌های بدنمان رخ می‌دهد. در حقیقت نحوه دفع چربی‌ها از بدن برای بسیاری از پزشکان هم تا همین اواخر یک معما بود.
در ادامه می‌خواهیم ببینیم وقتی وزن کم می‌کنیم چربی‌های بدن چه می‌شوند.
همه چربی‌ها از طریق فضولات بدن دفع نمی‌شوند
یک باور رایج اما نادرست وجود دارد که همه چربی‌های بدن از طریق فضولات آن دفع می‌شوند. اما تحقیقات نشان داده از ۱۰ کیلوگرم چربی تنها 5/1 کیلوگرم آن واقعاً تبدیل به آب می‌شود و می‌تواند به شکل ادرار، مدفوع یا دیگر مایعات بدن از آن دفع شود.
به انرژی تبدیل نمی‌شود
گرچه بیشتر پزشکان، متخصصان تغذیه و مربیان ورزشی هنوز تصور می‌کنند که چربی‌های بدن تبدیل به انرژی می‌شوند اما غلط بودن این باور رایج هم اثبات شده است. در حقیقت انرژی بدن وضعیت ثابتی در طول زمان دارد و نه به آن اضافه می‌شود و نه از آن کم.
ما چربی‌های بدنمان را از طریق تنفس دفع می‌کنیم
شاید تعجب کنید اما حقیقت آن است که ما چربی‌های بدنمان را از طریق ریه هایمان دفع می‌کنیم. ۸۴ درصد از تقریباً همه چیزهایی که می‌خوریم را به شکل کربن دی اکسید از طریق تنفس بیرون می‌دهیم، اما متأسفانه این بدان معنی نیست که صرف نفس کشیدن به ما کمک می‌کند وزن اضافه خود را کم کنیم.
رازش در این است که کمتر بخورید و بیشتر تحرک داشته باشید
اگر سعی کنید صرفاً برای لاغر کردن خود بیشتر نفس بکشید، نه تنها این کار کمکی به شما نمی‌کند بلکه باعث می‌شود به نفس نفس بیفتید و دچار سرگیجه شوید. رازش، که متخصصان اثباتش کرده اند، این است که از زیاده روی در خوردن غذا خودداری کنید و یک روتین ورزشی داشته باشید که سرعت سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرد؛ مثل دویدن یا دوچرخه سواری.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی