[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

از رفع وسواس تا درمان سرفه فقط با یک میوه پاییزی، روزنامه شیراز نوین

یک متخصص طب سنتی ایرانی درخصوص خواص شگفت‌انگیز میوه پاییزی «به» توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش بهداشت‌نیوز، ژاله علی اصل ممقانی متخصص طب سنتی ایرانی در خصوص فواید مصرف میوه به، اظهار کرد: میوه به در طب سنتی ایرانی جایگاه بسیار ویژه‌ای دارد و تمام قسمت‌های آن ازجمله برگ و دانه سرشار از خواص درمانی است. او گفت: این میوه پاییزی پوشیده از کرک، بسیار معطر بوده و معمولاً طعمی شیرین، گاهی ترش و گس دارد. به شیرین دارای طبیعت معتدل و ‌تر است که مقوی قلب و مغز خواهد بود؛ در حالی که به ترش با طبیعتی سرد و خشک به تقویت معده کمک می‌کند.
این متخصص طب سنتی ایرانی بیان کرد: مصرف به شیرین برای ایجاد نشاط، رفع وسواس، سردرد و برطرف کردن بوی بد دهان بسیار مفید است. همچنین در افرادی که دارای سینوزیت مزمن و ترشحات پشت حلق هستند مصرف این میوه به صورت دمنوش یا داخل غذا مفید خواهد بود. او افزود: میوه به دارای مواد معدنی بسیار زیادی از قبیل کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم و سدیم است. همچنین این میوه پرخاصیت سرشار از ویتامین‌های A ،B۱، B۲، B۳ و C است که مصرف آن می‌تواند درمان بسیاری از بیماری‌ها باشد.
خواص درمانی میوه به
علی اصل ممقانی بیان کرد: از میوه به برای درمان اسهال، کاهش ورم حاد روده‌ها، قطع خونریزی‌های رحمی و بواسیری، پیشگیری از سقط جنین، استفراغ، تقویت معده و بهبود زخم‌های دهان، لثه، گلو استفاده می‌شود. توصیه می‌شود افرادی که از رفلاکس معده رنج می‌برند بلافاصله پس از غذا به پخته شده استفاده کنند. 
این متخصص طب سنتی ایرانی ادامه داد: دانه‌های ‌به (به‌دانه) برای درمان سرفه، سوزش حلق و رفع التهابات داخلی مخاط‌ها به کار می‌رود. همچنین می‌توان از آن به عنوان نرم کننده طبیعی و حتی درمان سوختگی‌ها، سرمازدگی و ترک پوست بدن استفاده کرد.
خواص برگ به
علی اصل ممقانی گفت: به دلیل وجود مواد معدنی از قبیل تانن و پکتین در برگ به می‌توان از آن برای کاهش فشار خون و تنظیم گردش خون نیز استفاده کرد. همچنین برگ به یک آرام بخش و مسکن طبیعی محسوب می‌شود.
این متخصص طب سنتی ایرانی یادآوری کرد: توصیه می‌شود از مصرف به به‌صورت خام خودداری شود؛ زیرا این میوه دیرهضم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی