[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

رهاسازی ساختمان‌سازی ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه مافیای مصالح ساختمانی بسیار قدرتمند است، گفت: متأسفانه وزارتخانه‌های صمت و راه و شهرسازی بازار مصالح ساختمانی را رها کرده و دلالان سود کسب می‌کنند.
علیرضا پاک‌فطرت در گفت‌و‌گو با خانه ملت، با انتقاد از افزایش بیش از 150 درصدی قیمت برخی از مصالح ساختمانی در یک سال اخیر، گفت: علت اصلی افزایش قیمت مصالح ساختمانی در سال‌های اخیر خلأ نظارتی و عدم مقابله با دلالان بوده است؛ متأسفانه سفته‌بازان قیمت مصالح را به میزان دلخواه بالا می‌برند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی برخی از فعالان عرصه مصالح ساختمانی علت اصلی افزایش قیمت‌ها را تشدید تحریم اعلام می‌کنند، اما اگر همین الان تحریم‌ها برداشته شود، آن‌ها سکته خواهند کرد؛ زیرا بهانه‌هایشان برای متلاطم‌کردن بازار از بین می‌رود.
وی ادامه داد: براساس گزارش مرکز آمار، قیمت تیرآهن نمره ٣٠ از سال گذشته تاکنون حدود ١٩٨ درصد افزایش یافته است؛ این در حالی است که محصول فولاد کاملاً از صفر تا صد در داخل کشور تولید می‌شود. حال مسئولان دولت چرا به بهانه افزایش قیمت ارز یا تحریم‌ها اجازه تشدید گرانی در بازار مصالح را می‌دهند؟
پاک‌فطرت گفت: متأسفانه وزارت صمت و وزارت راه بازار مصالح ساختمانی را رها کرده و یک عده دلال به جان بازار و مصرف‌کنندگان افتاده و سود کسب می‌کنند. آهن جزء مواد اصلی تمام صنایع محسوب می‌شود؛ از این رو افزایش قیمت این محصول تمام بخش‌های تولیدی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: مافیای مصالح ساختمانی بسیار گسترده و قدرتمند است؛ حال امیدوارم که وزیر جدید صمت بتواند با این گروه‌های دلالی و مافیایی مقابله و برخورد کند، تا مصالح ساختمانی با قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده برسد.
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به‌طور حتم ساماندهی بازار مصالح ساختمانی موجب رونق بازار مسکن می‌شود. تعدیل قیمت مصالح، افزایش ساخت‌وساز و کاهش قیمت تمام‌شده مسکن را در پی خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی