[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

اتصال لار به دریا ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی در جلسه دیدار با جمعی از مدیران شهرستان لارستان با اشاره به مشکلات کم آبی در برخی مناطق گفت: انتقال آب از دریا و انتقال از سد‌ها از جمله گزینه‌های مورد نظر برای رفع این مشکل است که باید با برنامه ریزی مناسب در بلند مدت اجرایی شود.
وی احداث خط ریلی را از جمله مطالبات مردمی در این منطقه عنوان کرد و افزود: حمل و نقل ریلی با ویژگی‌های خاص خود مورد توجه قرار دارد و در این خصوص طرح راه آهن شیراز - جهرم - بندر عباس در حال اجراست و اجرای این طرح با تزریق اعتبارت مورد نیاز تسریع خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به راه اندازی مراکز علمی و آموزشی در این شهرستان گفت: دانشگاه‌های لارستان یکی از مراکز علمی در جنوب استان به شمار می‌رود که با توجه به نیازمندی‌های موجود، تحصیلات تکمیلی در این شهرستان راه اندازی خواهد شد. 
استاندار فارس تکمیل طرح‌های عمرانی و رفع مشکل آب شرب و خدمات رسانی را از دیگر مطالبات در این منطقه عنوان کرد و گفت: با پیگیری متولیان امر مسائل و مشکلات این منطقه مرتفع خواهد شد.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های دولت تدبیر و امید در بخش‌های عمرانی و خدمات رسانی در استان افزود: مجموع اقدامات دولت در استان در نهایت منجر به توسعه کشور خواهد شد و شهرستان لارستان با وجود ظرفیت‌های بالای خود نقش مؤثری در این توسعه خواهد داشت. 
وی خاطرنشان کرد: تصویب و اجرای طرح تفصیلی شهرستان از جمله اهداف مهم در این زمینه است و ما تلاش می‌کنیم تا با افزایش اختیارات مدیران، به نتایج مؤثری در حل مشکلات دست یابیم. 
نماینده عالی دولت در استان فارس از اختصاص اعتبار 30 میلیارد تومانی به طرح بزرگراه جهرم - لارستان - بندر عباس خبر داد و گفت: اعتبار این طرح به 58 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و به محور لارستان - بستک نیز اعتبارات ملی اختصاص یافته است و ما امیدواریم تا با گشایش‌های بعدی شاهد افزایش سرعت اجرایی این طرح‌ها باشیم. 
رحیمی با اشاره به محدودیت‌های اعتباری دولت در سال‌جاری گفت: ملت ایران با تکیه بر خداوند و منویات مقام معظم رهبری و همراه با دولت در برابر زیاده خواهی کشور‌های استکباری مقاومت کرده اند و این حرکت انقلابی در آینده به ثمر خواهد نشست و ما همچنان تلاش می‌کنیم تا با بهره گیری از ظرفیت‌های داخلی به نتایج خوبی در حل مشکلات اقتصادی دست یابیم. 
گفتنی است این جلسه با بحث و بررسی مسائل شهرستان لارستان پایان یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی