[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

تسری عمران با هدف عدالت اجتماعی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه سه، از مهم‌ترین پروژه‌های این منطقه بازدید کردند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، پروژه‎های محور عرفان در خیابان حافظ، بهسازی اطراف آرامگاه سعدی، لوله‌گذاری انتقال سیلاب از دروازه قرآن تا چهل مقام، پیاده‌راه سازی خیابان باباکوهی، پارک رسانه، پارک خورشید کلاه در زیباشهر و پروژه‌های محرومیت زدایی محلات سعدی، ازجمله پروژه‌های مهمی بودند که رئیس و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه و شهردار این منطقه، بازدید کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز معتقد است اقدامات و پروژه‌های شهرداری در محلات مغفول‌مانده شیراز، مصداقی از عدالت اجتماعی و نگاه شهروندمدار شورای پنجم شیراز است.
«سید عبدالرزاق موسوی» در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرداری منطقه سه شیراز، گفت: اینکه شهرداری با جدیت به کوچک‌ترین کوچه‌های فرسوده و مغفول مانده مناطقی همچون شهرک سعدی ورود کرده است، ازجمله مصادیق عدالت اجتماعی و همچنین نگاه شهروند مدار مدیریت فعلی شهر شیراز است.
وی در ادامه نوع نگرش همه مسئولان انتخابی یا انتصابی ازجمله کارکنان شهرداری را به مسئولیت‌های اجتماعی، بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: اگر همه ما این مسئولیت‌ها را امانت بدانیم و باور داشته باشیم که این فرصت‌ها هرگز بر نخواهند گشت، آنگاه قدر این نعمت را بیشتر می‌دانیم و در انجام وظیفه‌مان در خدمتگذاری به مردم، کوتاهی نخواهیم کرد.
موسوی همچنین با تقدیر از عملکرد شهردار منطقه سه، تصریح کرد: معتقدم که وظیفه ما اعضای شورا است که در عین نظارت دقیق و تذکر صریح، اما از اقدامات خوب شهرداری به عنوان بازوی اجرایی شورا هم تقدیر کنیم؛ چراکه در هر موضوعی باید ضعف‌ها و قوت‌ها را در کنار هم ببینیم.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، عملکرد شورا در تصویب و نظارت و شهرداری شیراز در اجرای مصوبات را بر اساس گزارش‌های آماری، خوب و موفق توصیف کرد و از کارکنان و کارشناسان شورا و شهرداری و همچنین یاوران شورا خواست که با کاهش تصمیمات سلیقه‌ای و تقویت پشتوانه کارشناسی اقدامات خود، عملکرد بهتری در خدمت به مردم از خود بر جای بگذارند.
موسوی در پایان تأکید کرد: واقعیت این است که هرجا مردم و افکار عمومی را به کمک خود بگیریم، خود آنها پشتوانه اصلی ما در پیشبرد امور خواهند بود و از همین رو از مدیران شهرداری می‌خواهم با ارائه گزارش‌های شفاف و صادقانه مردم را در جریان عملکرد خود و رفتار آنها با این امانت ارزشمند، قرار دهند.
در ادامه این بازدید، «سعید نظری» ناظر شورا در منطقه سه نیز، با بیان اینکه این منطقه اگرچه نگین گردشگری شهر شیراز به حساب می‌آید اما چالش‌های متنابهی نیز با خود به همراه دارد، تصریح کرد: منطقه سه شیراز، بافت فرسوده زیادی دارد، حریم دارد، شهرک‌های منفصل در دل خود جای داده است و دو ورودی پر خطر شهر هم به این منطقه می‌رسد؛ در عین حال مهم‌ترین مراکز گردشگری، دانشگاهی، بیمارستانی، نظامی و اداری را در خود جای داده است.
وی دلیل بروز نوعی عقب ماندگی در منطقه سه را کاهش تخصیص اعتبارات لازم طی سال‌های متوالی به بهانه برخورداری این منطقه سه دانست و اضافه کرد: خوشبختانه طی یک سال گذشته اعتبارات بسیار خوب و قابل توجهی به منطقه سه تزریق شد و عملیات عمرانی متعددی در منطقه آغاز شده که عمدتاًَ هم با اهداف انسان محوری شورای شهر همسو است.
نظری، حجم فعالیت‌های عمرانی در محدوده منطقه سه را بی‌نظیر و قابل تقدیر توصیف کرد و افزود: بهسازی اطراف مجموعه سعدیه، بازسازی محور عرفان یا همان خیابان حافظ و اجرای پروژه باباکوهی از مهم‌ترین پروژه‌های گردشگری منطقه سه است.
وی افزود: همچنین اجرای شبکه لوله‌گذاری آب‌های سطحی چهل مقام تا دروازه قرآن از پروژه‌های زیرساختی این منطقه به شمار می‌آید.
نظری ادامه داد: محرومیت‌زدایی از کوچه پس‌کوچه‌های منطقه سعدی در دستور کار شهرداری قرار گرفته و عملیات بهسازی بافت فرسوده منطقه سعدی آغاز شده است.
ناظر شورای شهر شیراز در منطقه سه، از عملیات اجرایی حدود هفت هکتار پارک و بوستان محلی با هدف نشاط آفرینی و توسعه سرانه فضای سبز خبر داد و اضافه کرد: همچنین اصلاح پیاده‌روها، احداث چند پیست دوچرخه‌سواری و آسفالت بسیاری از معابر از دیگر برنامه‌های عملیاتی منطقه است که نوید خوبی برای شهروندان ساکن در منطقه سه به همراه دارد.
به گفته این عضو شورای اسلامی شهر شیراز، بالاترین حجم آسفالت مصرف شده در اجرای پروژه عملیات آسفالت معابر کلان‌شهر شیراز در منطقه سه بوده است. 
نظری با بیان اینکه پروژه‌هایی که هم اکنون در حال اجرا هستند، نقشی مشابه فرهنگسرا ایفا می‌کنند، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم زمینه کلنگ‌زنی یک یا دو فرهنگسرای جدید در محدوده منطقه سه را فراهم کنیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در پایان اظهار امیدواری کرد که کلنگ اجرای عملیات تراموا نیز به زودی در منطقه سه به زمین زده شود تا توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را شاهد باشیم.
مسعود طهماسبی، شهردار منطقه سه شیراز نیز این منطقه را ویترین شهر شیراز توصیف کرد و گفت: بخش عمده توریست‌ها وارد منطقه سه شیراز می‌شوند و بیش از 70 درصد از زمان هر گردشگری هم در این منطقه سپری می‌شود؛ بنابراین معتقدم هر چه در این منطقه کار شود، در واقع برای کل شهر شیراز کار شده است.
وی با بیان اینکه اراده مدیریت شهری و شورا، ارائه خدمات حداکثری به مردم حتی با وجود شرایط مالی سخت است، تصریح کرد: هدف ما القای امید به همه مردم است که کارهای بسیار خوبی هم صورت می‌گیرد و خوشبختانه مردم هم به خوبی متوجه این محدودیتهای زمانی، امکانات، بودجه و... هستند.
شهردار منطقه سه با اشاره به تلاش‌های شهرداری برای تعریف و اجرای پروژه‌های متوازن در سطح منطقه سه، تصریح کرد: اجرای عدالت واقعی تا حد امکان از جمله اهداف ما است و به جرئت می‌توانم بگویم در کلیه معابری که در سطح منطقه وجود دارد دست‌کم یک پروژه تعریف و در حال اجرا داریم تا از این طریق برخی عقب ماندگی‌ها نسبت به سایر نقاط شهر را هم به حداقل ممکن رسانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی