[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

تمدید و صدور دفترچه بیمه سلامت رایگان شد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیر کل بیمه سلامت فارس گفت: خدمات تمدید و صدور دفترچه‌های بیمه سلامت به مدت شش ماه و به صورت رایگان در اختیار مشمولین این طرح قرار می‌گیرد.
دکتر فرهاد لطفی در گفت‌وگو با شیرازنوین به حمایت ویژه بیمه سلامت از افراد تحت پوشش این سازمان در دوران شیوع بیماری کووید-19 اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین در راستای حمایت از بیمه شدگان، سازمان بیمه سلامت ایران از 21 آبان ماه دفترچه‌های پایه بیمه سلامت را بدون الزام به ارزیابی آزمون وسع که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گرفت به صورت رایگان صادر و تمدید می‌کند.
وی افزود: تا پایان سال جاری متقاضیان پوشش بیمه رایگان سلامت اعم از متقاضیان صدور اولیه و تمدید دفترچه در صورت سکونت در کلانشهرها می‌توانند بدون ثبت در خواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه سلامت رایگان با اعتبار شش ماهه برخوردار شوند. همچنین ساکنین شریف روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر هم که در قالب بیمه روستاییان و بیمه عشایر و صندوق‌های دیگر می‌توانند تا پایان سال جاری و بدون انجام ارزیابی وسع با اعتبار شش ماه دفترچه بیمه رایگان را دریافت و یا دفترچه هایی که تاریخ انقضای آنها فرا رسیده است را تمدید کنند.
مدیرکل بیمه سلامت فارس با بیان اینکه متقاضیان در استان فارس می‌توانند به 72 دفتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت که در گستره استان به خدمات رسانی مشغول هستند مراجعه و خدمات خود را دریافت کنند اظهار داشت: افرادی که از طرح رایگان بیمه سلامت بدون پرداخت حق بیمه استفاده می‌کنند فقط می‌توانند از مراکز دولتی و دانشگاهی خدمات مورد نظر را با پرداخت تعرفه دولتی دریافت کنند و چنانچه فردی بخواهد از خدمات مراکز و بیمارستان‌های خصوصی استفاده کند، باید مثل گذشته باید به عضویت صندوق بیمه ایرانیان درآید که این طرح مشمول پرداخت حق بیمه می‌باشند. 
دکتر لطفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره نگاه حمایتی دولت به طبقه محروم جامعه در زمینه ارائه پوشش‌های رایگان بیمه ای بیان کرد: بیمه سلامت با ارایه این راهکار کوشیده است تا برای افرادی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار نیستند چتر حمایتی مناسبی را تدارک ببیند.مشمولان این طرح برای درمان‌های پایه نظیر مراجعه به پزشکان خانواده و مراکز درمانی بخش دولتی می‌توانند از خدمات بیمه سلامت با تعرفه دولتی استفاده کنند.
وی در ادامه به خبرنگار شیراز نوین گفت: این طرح به صورت شش ماهه و تا پایان سال جاری اجرا می‌شود و هر بیمه شده از هر زمانی که اقدام به تعویض دفترچه یا صدور دفترچه کند تا شش ماه بعد می‌تواند از این طرح بهره مند شود.
شایان ذکر است تا قبل از اجرای طرح بیمه سلامت رایگان، دهک‌های اول تا سوم کماکان از خدمات دفترچه‌های رایگان بهره مند شده و دهک چهارم مبلغ 334200 تومان یعنی معادل نیمی از هزینه بیمه را پرداخت می‌کرد. مابقی دهک‌ها که بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک‌های پنجم تا دهم قرار گرفته مبلغ 668400 تومان را به ازای هر یک از اعضای خانوار می‌پرداختند. اکنون با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و بنا بر اعلام مدیرکل بیمه سلامت فارس تمدید و صدور دفترچه بیمه سلامت به مدت شش ماه و به صورت رایگان در اختیار مشمولین قرار می‌گیرد و متقاضیان در مراکز دولتی دانشگاهی  با پرداخت تعرفه‌های دولتی دریافت خدمات می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی