[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

اجاق گاز نانوی صفحه طلایی به بازار رسید، روزنامه شیراز نوین

یک شرکت ایرانی با استفاده از توان محققان کشور موفق به تولید اجاق گازهای با پوشش نانو و روکش طلایی شده که علاوه بر تولید و عرضه در کشور به کشورهای همسایه صادر کرده است.
به گزارش مهر، اجاق‌گاز از لوازم اصلی در هر آشپزخانه‌ای است که ممکن است در طول روز چندین بار مورداستفاده قرار گیرد بنابراین دوام، زیبایی و پاکیزگی این وسیله از موارد مهمی است که باید مورد توجه باشد. امروزه شرکت‌های بزرگ لوازم‌خانگی در دنیا به دنبال استفاده از فناوری‌های نوین در تولید اجاق‌گازها هستند تا علاوه بر افزایش کیفیت، دوام و طول عمر این محصول را نیز ارتقا دهند.
در همین راستا یک شرکت لوازم‌خانگی به دنبال ارتقای محصولات خود با استفاده از فناوری‌نانو توانست اجاق گاز با پوشش نانو را به تولید برساند. انطباق محصول این شرکت پس از پشت سر گذاشتن فرایندهای بازدید از خط تولید و نمونه‌برداری و آزمایش، با استانداردهای ISO/TS۸۰۰۰۴ و INSO۲۱۱۴۵ اثبات و گواهی‌نامه نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو برای محصول اجاق‌گاز خانگی با پوشش نانوساختار اعطا شد.
در ساخت این اجاق‌گاز با پوشش نانوساختار طلایی، از قطعات گوناگونی مانند رویه شیشه‌ای سکوریت شده، ورق استیل، ترموکوپل جهت قطع جریان گاز، شیر، ولوم و... با کنترل کیفت بالا مورداستفاده قرار گرفته و پس از انجام بررسی‌ها و آزمون‌های لازم ذرات نانوساختار روی قطعاتی نظیر صفحات استیل، صفحات شیشه‌ای و ولوم اجاق‌گاز، اعمال شده است.
استفاده از پوشش‌های نانوساختار طلایی در تولید اجاق‌گازهای خانگی باعث ایجاد خواصی از قبیل افزایش مقاومت به خراش و سایش و افزایش سختی سطوح این محصولات خواهد شد.
اجاق‌گاز نانوی تولید شده توسط این شرکت، مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا که شامل تجهیزاتی نظیر دستگاه‌های تست نشتی و عملکردی محصول است، تولید شده است. این شرکت همچنین مجهز به آزمایشگاه اکرودیته فعال است که با فراهم آوردن الزامات استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۷۰۲۵ گام مهمی در ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی خود برداشته است. همچنین آزمایشگاه این شرکت عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری است.
در حال حاضر این اجاق‌گاز نانوی تولید شده علاوه بر عرضه در کشور، به کشورهایی مانند عراق، افغانستان و عمان نیز صادرات داشته و به جهت برخورداری از مزایایی همچون کیفیت بالای محصول و قیمت مناسب موردتوجه قرار گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی