[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

درخواست تراکتور: پرونده مظاهری را به دادگاه بفرستید، روزنامه شیراز نوین

باشگاه تراکتور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، فدراسیون 
فوتبال صلاحیت رسیدگی به پرونده رشید مظاهری را ندارد.
به گزارش ورزش سه، باشگاه تراکتور پس از انتشار اخباری در روزهای گذشته مبنی بر رأی نهایی پرونده رشد مظاهری اقدام به تهیه یک بیانیه حقوقی کرد. در این بیانیه فسخ مظاهری بدون دلیل موجه ورزشی و پیش کشیده شدن موضوع جعل فرافکنی قلمداد شده است. 
در این بیانیه و در دفاع از حقوق تراکتور آمده است: قانون‌گذار در ماده ٢۴ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ایران مصوب ١٣٩٧ اشعار می‌دارد: چنانچه کمیته انضباطی در روند دادرسی متوجه وقوع جرمی شود که در صلاحیت کمیته انضباطی نباشد موضوع را از طریق دبیرکل یا رئیس فدراسیون در اسرع وقت به اطلاع مقامات صالح قضائی می‌رساند. تدوین این موضوع به عنوان یک قانون آمره که خلاف آن میسر نیست به این دلیل است که ارکان قضائی با اتکا به صلاحیت ذاتی مبادرت به دادرسی و صدور دادنامه نماید. لیکن وفق قانون مجازات اسلامی مصوب ١٣٧۵ در بخش تعزیرات و قانون آیین دادرسی کیفری رسیدگی به عناوینی از قبیل جعل و الحاق مشخصاً و منحصراً در صلاحیت ذاتی دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع جرم می‌باشد. بنابراین با توجه به موضوعات فوق‌الاشاره کمیته محترم انضباطی بایستی درخصوص دعاوی جعل و الحاق با صدور قرار عدم صلاحیت دعاوی مطروحه را از طریق دبیرکل محترم و یا ریاست محترم فدراسیون فوتبال پرونده را به مجاری قضائی عام کشور جهت رسیدگی مقتضی احاله نماید. زیرا این به این دلیل است که حدود صلاحیت ارکان قضائی بر رسیدگی بر دعاوی کاملاً مشخص شود. لذا بر این مبنا ارکان قضائی فدراسیون نمی‌توانند قبل از رسیدگی در محاکم ذی‌صلاح کشور و صدور احکام قطعی در قوه قضائیه اقدام به صدور رأی له یا علیه طرفین دعوی بنمایند و در صورت صدور چنین احکامی آرای فوق باطل بوده و از درجه اعتبار ساقط می‌باشد.
لیکن باشگاه تراکتور با اتکا به قانون و لزوم تبعیت از آن حق خود دانسته موضوع را از طریق مراجع ذی‌صلاح داخلی و بین‌المللی پیگیری نماید.
اما درخصوص مصاحبه مدیرعامل باشگاه استقلال درمورد پرونده آقای محمد رشید مظاهری و باشگاه تراکتور که اعلام نموده‌اند که رأی کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال به نفع آن بازیکن و باشگاه استقلال تهران صادر شده است، سؤالی که به ذهن متبادر می‌شود این است چگونه ممکن است درحالی‌که جلسه دادرسی پرونده روز سه‌شنبه برگزار شده است وی از دادنامه اصداری آن کمیته قبل از ابلاغ رأی به طرفین دعوی مطلع است و اگر بدین ترتیب است چرا دادنامه را منتشر نمی‌نمایند؟ و اگر اینگونه باشد بسیار مایه تأسف است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی