[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

استاندار فارس: مشکلات یک‌طرفه بیان نشود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس اعتقاد دارد که بیان یک‌طرفه مشکلات به گونه‌ای که دولت مقصر کل دشواری‌های اقتصادی تلقی شود، صحیح نیست؛ بلکه باید با تبیین دقیق مسائل، موضوعات برای عامه مردم روشن شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه ویدئوکنفرانسی با فرمانداران شهرستان‌های استان فارس، با اشاره به اینکه به دلیل تحریم‌ها، تلاطم نرخ ارز، سختی مراودات بانکی و نقل و انتقال پول و همه‌گیری کرونا، مشکلاتی برای مردم ایجاد شده است، گفت: بیان یک طرفه مشکلات به گونه‌ای که همه‌ مشکلات اقتصادی ناشی از سیاست‌گذاری دولت و عملکرد مدیران است، صحیح نیست؛ بلکه باید با تبیین دقیق این موضوعات را برای عامه مردم روشن کرد.
رحیمی با تأکید براینکه بدون ارتباط و مراوده با دنیا نمی‌توان همه مشکلات را حل کرد، گفت: تحریم‌ها موجب دشواری ارتباط با سایر کشورها شده و این قیمت تمام شده کالا را بالا می‌برد؛ انتظار داریم با پیگیری و احصاء مشکلات و هماهنگی میان قوا و یافتن راهکارها، بتوانیم راهگشای مسائل مردم باشیم.
وی با تأکید بر اینکه تنظیم بازار یک مسئله اساسی است، افزود: فرمانداران باید بازرسی و حضور در بازار را به صورت جدی دنبال کنند و وضعیت قیمت گذاری در بازار شهر مرکز شهرستان زیر نظارت مستقیم فرماندار قرار داشته باشد؛ زیرا مردم اگر مشکلات را می‌دانند اما نبود نظارت و تفاوت در قیمت گذاری‌ها را نمی‌پذیرند.
استاندار فارس با بیان اینکه تکالیف هفت گانه وزارت کشور برای فرمانداران باید در دستورکار قرار داشته باشد، ادامه داد: واحدهای تولیدی که با کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کنند باید شناسایی شده و تدابیر لازم برای احیای واحدهای راکد نیز باید اندیشیده شود؛ همچنین شناسایی واحدهای تولیدی که در تملک بانک‌ها قرار گرفته‌اند و تعیین تکلیف واحدهای غیرقابل احیا و تلاش برای اختصاص آن‌ها به واحدهای با تکنولوژی بالاتر مورد توجه قرار داشته باشد.
رحیمی گفت: فرمانداران باید برای تکمیل سرمایه گذاری با تأکید بر طرح‌های با پیشرفت حدود ۶۰ درصد و تلاش برای شناسایی طرح‌های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی با توجه به ظرفیت‌های قانونی را در دستور کار قرار دهند.
وی با تأکید بر اینکه فرمانداران باید از دولت در جایی که عملکرد قابل قبولی داشته است، دفاع کنند، افزود: قطعاً عملکرد دولت در شرایط تحریم و فراگیری کرونا، عملکرد قابل دفاعی است و فرمانداران موظف هستند با دفاع منطقی، شفاف و اصولی به تخریب‌ها پاسخ دهند.
استاندار فارس ادامه داد: دولت از سال اول تا آخرین ثانیه برای آبادانی کشور تلاش کرده و می‌کند و فعالیت‌های فرمانداران نیز باید بیش از گذشته باشد.
رحیمی با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها باید در زمینه خدمات رسانی به مردم فعال تر از گذشته باشند، گفت: اولویت شهرداری‌ها نظافت شهر و پرداخت حقوق کارکنان باشد و پس از آن به مباحث عمرانی بپردازند.
استاندار فارس با بیان اینکه حضور اتباع غیرمجاز بیگانه مشکلات امنیتی و اقتصادی زیادی ایجاد می‌کند، گفت: فرمانداران باید برای طرد اتباع غیرمجاز تا پایان سال تلاش مضاعفی را به کار گیرند.
وی با اشاره به لزوم رصد فضای مجازی توسط فرمانداران و تشکیل کمیته فضای مجازی توسط فرمانداری‌ها، ادامه داد: باید برای اقناع افکار عمومی و دفاع از عملکرد دولت محتوای لازم تولید شود و فرمانداران در فضای مجازی پاسخگوی مردم باشند.
استاندار فارس با بیان اینکه سیاست دولت تعامل مثبت با همه ارکان حاکمیت با حفظ شأن و اقتدار و اختیارات دولت است و فرمانداران نیز باید همین رویه را در پیش گیرند، سلامت، معیشت و امنیت را سه مأموریت اصلی دولت دانست و گفت: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها باید این سه موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی