[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

با کمبود مساجد در محلات مواجه هستیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته مذهبی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز عنوان کرد: مساجد نقطه قوت و پیش‌برنده امور جوامع اسلامی در طول تاریخ‌اند که فعالیت‌ها و نقش‌آفرینی‌هایشان همواره با هدف اعتلای فرهنگ دینی بوده است و امروز نیز کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد سرچشمه هنر متعهد است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، محمدتقی تذروی در دیدار با رئیس کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد استان فارس ضمن تشریح عملکرد سه سال گذشته شورای شهر شیراز و افق یک سال پایانی، ابراز داشت: در بیش از هزار سال فعالیت مساجد ذخایر و گنجینه‌هایی نهفته که ‌بی‌توجهی به آن‌ها و استفاده‌نکردن از ظرفیت عظیمشان، غفلتی خسران‌آور است. 
رئیس کمیته مذهبی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر شیراز با تأکید بر ضرورت مسجدمحوری و استفاده از پتانسیل نخبگان متعهد، اظهار کرد: بهره‌گیری از حضور نخبگان متعهد به معنای استفاده از تخصص و تعهد است. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: می‌توان با استفاده از ظرفیت عظیم شیراز و فعال‌سازی مساجد، سومین حرم اهل بیت(ع) را به جایگاه مطلوب و درخوری رساند.
در ادامه این دیدار، حجت‌الاسلام حسین امیدی با اشاره به برخی مشکلات و کمبودها در مساجد شیراز، ابراز امیدواری کرد بتوان با استفاده از ظرفیت کمیته مذهبی شورای شهر گام‌هایی برای رونق هرچه بیشتر و بهتر مساجد و کانون‌های آن برداشت.
رئیس کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد فارس استفاده نادرست از روان‌شناسی و برخی نمادها را دو مؤلفه ابزاری دشمن به‌منظور تخریب وجوه مذهبی دانست و گفت: با استفاده از مشاوران و متخصصان مذهبی در مجموعه شورا و شهرداری می‌توان در زمینه این جنگ نرم به مقابله با دشمن پرداخت. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود از کمبود مساجد در محلات و مجتمع‌های مسکونی گلایه کرد و گفت: فزونی یافتن تعداد مساجد نیازمند توجه و اقدام از سوی نهادهای مربوط به‌ویژه شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی