[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

زورآزمایی کرونا با مراکز درمان در منزل، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در یکصد و نود و دومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، با تقدیر از کارکنان مراکز منتخب ۱۶ ساعته برای ارائه خدمات به هزار و ۸۷۷ مورد مراجعه کننده در روز دوشنبه، این مراکز را مرجع اصلی ارائه مراقبت به بیماران کووید ۱۹ معرفی کرد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با تأکید بر اینکه این آمار تاکنون بی سابقه بوده است، هشدار داد: رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی از سوی برخی افراد سبب انتشار بیماری کووید ۱۹، به خطر افتادن جان مردم، افزایش مراجعه به مراکز منتخب ۱۶ ساعته، ازدحام در بیمارستان‌ها و تکمیل و پُر شدن ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌ها شده است.
او ضمن اعلام سه هزار و ۲۰۲ مورد تست انجام شده در آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا طی روز دوشنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت. 
دکتر لطفی با بررسی مصوبه‌های پیشین ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، بر آموزش مراقبت در منزل ویژه بیماران کووید ۱۹ تأکید کرد و افزود: در این نشست مقرر شد تا در راستای درمان بیمارانی که نیاز به خدمات بستری در بیمارستان‌ها ندارند، برای استفاده از ظرفیت مراکز درمان در منزل برنامه ریزی و برای توسعه حوزه درمان، با نظارت معاونت درمان دانشگاه، آموزش‌ها ارائه شود.
در این نشست نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه نظیر تأمین تخت، نیروی انسانی، کادر درمانی و تجهیزات برای بخش‌های کووید۱۹ در بیمارستان‌های مرجع نیز، از دیگر محورهای این نشست بود که با حضور رئیس دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفت.
دکتر «عبدالرسول همتی» معاونت بهداشت دانشگاه نیز دیگر عضو این نشست بود که درباره ارائه خدمات به مراجعان در ۵۳ مرکز منتخب درمان سرپایی کرونا در استان و نظارت بازرسان بهداشت با هدف پیگیری رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فارس، گزارش داد. 
دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، درباره چگونگی روند خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان توضیحاتی ارائه داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی