[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

مشارکت فعال ۷۷۰هزار دانش‌آموز در انتخابات شورای دانش‌آموزی ، روزنامه شیراز نوین


مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: امسال بیش از 770 هزار دانش آموز فارسی در انتخابات شورای دانش آموزی شرکت کرده و منتخبین خود را انتخاب خواهند کرد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین برگزاری بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در مدارس فارس همزمان با سراسر کشوردر دبیرستان شاهد فیض ناحیه 3 شیراز گفت: شورای دانش آموزی یک کار نمادین و در حد تمرین نیست بلکه در آیین نامه اجرایی مدارس جایگاه ویژه دارد. مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه اعضای شورای دانش آموزی می‌توانند با نظر مدیرمدرسه در شورای مدرسه به عنوان عضو مدعو حضور داشته باشند گفت: حضور دانش آموزان در شورای مدرسه می‌تواند در تصمیم گیری‌های اساسی تأثیر بسزایی داشته باشد.
وی بر ضرورت اهمیت به شورای مدرسه تأکید کرد و گفت: همان طور که مستحضرید، امسال در بازگشایی مدارس کار به شورای مدرسه با تأکید بر حضور انجمن اولیا و مربیان سپرده شد و بنا بر گزارش‌های رسمی کمترین میزان برخورد و اضطراب بین اولیا و آموزش و پرورش را شاهد بودیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس، نگاه آگاهانه مدیران برای استفاده از ظرفیت شورای دانش آموزی را ضروری دانست و گفت: در همه کارها از تألیف کتاب تا روش‌های تدریس باید پیوستی به عنوان ذائقه دانش‌آموز داشته باشیم.
اسماعیلی با تأکید بر لزوم رشد تفکر انتقادی در دانش آموزان گفت: باید کاندیدهای شورای دانش آموزی شعارهای معقولی برای انتخابات تهیه کنند و اگر این شعارها همراه با کلی گویی باشد باید از دانش آموزان توضیحات بخواهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی