[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

تعیین‌تکلیف قیمت بلیت هواپیما، افزایش نرخ نداریم، روزنامه شیراز نوین

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما تا امروز خبر داد و گفت: نرخ پروازهای داخلی افزایشی نخواهد داشت.
ابوالقاسم جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت قیمت بلیت هواپیما و نتایج جلسات برگزار شده در این زمینه، اظهار کرد: تا امروز شنبه تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص می‌شود و نتایج نهایی آن را اعلام خواهیم کرد.
وی افزود: به نظر نمی‌رسد امروز افزایش قیمتی در نرخ پروازهای هوایی اعمال شود و تنها به ایرلاین‌ها اجازه می‌دهیم تا در گستره و دامنه نرخی گذشته به صورت کامل مانور دهند.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: مسافر باید همه کلاس‌های نرخی موجود را برای پروازهای داخلی در اختیار داشته باشد تا بتواند بر اساس آن تصمیم بگیرد با کدام نرخ و قیمت پرواز خود را انجام دهد؛ بنابراین ایرلاین‌ها اجازه ندارند هیچ یک از نرخ‌ها را حذف کنند.
جلالی تأکید کرد: در این راستا همه دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان تعزیرات حکومتی ورود کرده‌اند تا بر اعمال نرخ قانونی روی پروازهای داخلی نظارت کنند و از این پس اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را خارج از دامنه ای نرخی مصوب سال گذشته را نخواهیم داد.
وی درباره لزوم رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی، گفت: این آیین‌نامه باید توسط همه ایرلاین‌ها در همه پروازهای رعایت شود و گرچه ایکائو و هیچ یک از سازمان‌های بین‌المللی چنین آیین‌نامه و دستورالعملی را برای پروازها اعلام نکرده اند اما بر اجرای دقیق و صحیح آن بر اساس توصیه‌های وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی نظارت خواهیم کرد و اگر هر یک از شرکت‌های هواپیمایی در اجرای این پروتکل‌ها کوتاهی کنند، برای پرواز‌های آتی به آن‌ها مجوز داده نخواهد شد.
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: مردم و مسافران نیز بهتر است بر رعایت همه پروتکل‌ها نظارت کنند و اگر تخطی و تخلفی در این زمینه مشاهده کردند آن را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند تا با متخلفان برخورد شود. البته ناظران و بازرسان سازمان هواپیمایی به صورت دائم و اجرای همه پروتکل‌ها نظارت خواهند کرد؛ به عنوان مثال رعایت پروتکل ۶۰ درصدی برای مسافرگیری را از طریق فرودگاه‌ها دائماً رصد می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی