[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

ضرب‌شست مجلس به ایرلاین‌های متخلف، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از تداوم گرانی قیمت بلیت هواپیما، گفت: مجلس به دنبال استفاده از ابزارهای نظارتی برای مقابله با نرخ نامه غیرقانونی شرکت‌های هواپیمایی است.
مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از عملیاتی نشدن مصوبه اخیر کمیسیون عمران مجلس درباره کاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی، گفت: این نشست با حضور رئیس سازمان هواپیمایی، رئیس و دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و رؤسای شرکت‌های هواپیمایی برگزار شد و در نهایت مقرر شد که قیمت بلیت هواپیما به قبل از گرانی‌های آبان ماه برگردد تا سازمان هواپیمایی با برگزاری جلسات تخصصی نرخ‌نامه جدید را تدوین و در کمیسیون عالی هواپیمایی این نرخ نامه مصوب و ابلاغ شود.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود تأکید اعضای کمیسیون عمران بر کاهش قیمت بلیت هواپیما، متأسفانه سازمان هواپیمایی به مصوبه اخیر کمیسیون عمل نکرده و این مسئله جای تأسف و تأمل دارد.
وی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس تاکنون سه نشست تخصصی را برای بررسی دلایل افزایش غیرقانونی بلیت هواپیما برگزار کرده و آخرین نشست نیز روز یکشنبه هفته گذشته برگزار شد. هدف از برگزاری این کمیسیون، استماع دلایل ایرلاین‌ها برای افزایش نرخ‌ها بود که این امر صورت گرفت و مشخص شد که شرکت‌های هواپیمایی هیچ استدلال منطقی و قانونی برای افزایش نرخ‌ها ندارند. این مسئله موجب شد که در پایان نشست، رئیس سازمان هواپیمایی به صراحت اعلام کرد که قیمت‌ها کاهش می‌یابد. یوسفی ادامه داد: در شرایط کنونی این موضوع شفاف و واضح است که ایرلاین‌ها در افزایش غیرقانونی بلیت هواپیما تخلف کرده اند و قطعاً مجلس بر سر این موضوع کوتاه نخواهد آمد.
وی با اعلام اینکه مجلس به دنبال استفاده از ابزارهای نظارتی برای مقابله با نرخ نامه غیرقانونی شرکت‌های هواپیمایی است، افزود: به طور حتم با آغاز به کار مجلس در ابتدای هفته آینده، نمایندگان از ابزارهای نظارتی خود استفاده می‌کنند؛ از این رو در صورت تداوم این وضعیت، سؤال از وزیر راه و شهرسازی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت. یوسفی ادامه داد: همچنین نمایندگان به دنبال ارسال پرونده تخلف ایرلاین‌ها به کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس هستند تا این پرونده در این کمیسیون نیز رسیدگی شده و تخلفات احتمالی شرکت‌های هواپیمایی برای صدور حکم به قوه قضائیه ارسال شود. این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: یکی دیگر از ابزارهای مجلس برای شفاف کردن عملکرد ایرلاین‌ها و بازگرداندن آن‌ها به مدار قانون، تدوین و اجرای طرح تحقیق و تفحص از شرکت‌های هواپیمایی است که این مسئله نیز در صورت لزوم کلید خواهد خورد. وی درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر ناتوانی مدیران سازمان هواپیمایی برای ساماندهی بازار بلیت هواپیما و مدیریت ایرلاین‌ها، افزود: ساختار حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی آنقدر توانمند و قدرتمند است که اجازه بروز چنین مسائلی را نخواهد داد؛ از این رو اگر نهاد یا سازمانی بخواهد از قانون تخطی کند، قانون گذار آنقدر توانمند است که برخوردی قانونی با مسببان و متخلفان انجام دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی