[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

نقاهتگاه‌های نظامی افزایش می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به صورت متعادل با توجه به سه مقوله سلامت، امنیت و معیشت تصمیم گیری می‌کند تا پایداری این سه عامل را حفظ کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تشکر از همکاری خوب مردم استان در اجرای تصمیمات این ستاد و قدردانی مضاعف از زحمات کادر بهداشت و درمان استان، اظهار داشت: در حوزه سلامت پیش بینی‌ها در خصوص شیوع ویروس کرونا در آینده مورد ملاحظه قرار گرفته است و اگر جدیت لازم در رعایت دستورالعمل‌ها وجود نداشته باشد شاهد مرگ تعداد زیادی از هم استانی‌ها خواهیم بود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید و در استان فارس با اشاره به اینکه موضوع آموزش و فرهنگ سازی در مقوله مقابله با کرونا در قدم اول بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیماست، افزود: همه مجموعه‌ها و دستگاه‌ها باید مخاطبان و ارباب رجوع خود را در زمینه خطرات شیوع کرونا هوشیار ساخته و آموزش‌های لازم را به آنان ارائه کنند.
وی ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد تخصصی مانند سازمان نظام مهندسی، کانون وکلای دادگستری، بیمه‌ها و سایر سمن‌ها می‌توانند در زمینه آموزش به مخاطبان خود بسیار فعال باشند و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا باید این موضوع را به صورت جدی پیگیری کند.
استاندار فارس تصریح کرد: افزایش مراکز درمان سرپایی و آزمایشگاه‌ها به منظور کاهش هزینه آزمایش‌ها و هدفمند کردن آن‌ها باید در دستور کار قرار داشته باشد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه در زمینه سلامت جامعه دو موضوع درمان و بازتوانی موردتوجه قرار دارد، اظهار داشت: در زمینه درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم که شامل بستری و قرنطینه است، اقدام می‌کند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکنون اقدامات و تلاش‌های زیادی در این زمینه داشته است و نتیجه آن پایین تر بودن نرخ میرایی مبتلایان به کرونا در سطح فارس نسبت به کشور است. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تأکید بر اینکه با افزایش روند ابتلا به کرونا از نظر ارائه خدمات درمانی با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد، ادامه داد: بر این اساس ناچاریم محدودیت‌ها را در سطح استان تشدید کنیم و آگاه هستیم که این محدودیت‌ها برای مردم سختی‌هایی را به دنبال دارد.
وی خواستار افزایش نقاهتگاه‌ها با همکاری ارتش، سپاه و هلال احمر شد و گفت: آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در زمینه تأمین مکان‌های مناسب برای نقاهتگاه باید همکاری داشته باشند و دستگاه‌هایی که دارای امکاناتی مانند تخت بستری هستند نیز باید پای کار بیایند.
استاندار فارس اظهار داشت: برای کاهش فشار بر کادر عمومی درمان، فراخوانی منتشر شود و داوطلبان وارد چرخه خدمت به مردم شوند؛ همه دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی باید به کار فراخوانده شوند؛ کادر درمانی و پرستاری بخش خصوصی و بازنشستگان نیز باید برای ارائه خدمات به بیماران دعوت به همکاری شوند.
دکتر رحیمی افزود: پزشک‌های خانواده باید به صورت مرتب از خانواده‌های قرنطینه شده مراقبت کنند تا مانع از خروج آن‌ها از قرنطینه و انتقال ویروس در سطح جامعه شوند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به گونه ای است که بخش تولید با رعایت دستورالعمل‌ها تداوم داشته باشد و اشتغال حفظ شود، گفت: توزیع موارد ضروری مورد نیاز مردم نیز باید به گونه ای برنامه ریزی شود که آسیب نبیند.
وی با تأکید بر اهمیت تداوم کمک‌های مؤمنانه برای حمایت از هم وطنان با عزت و کاهش مشکلات آنان و نیز تقویت کمک‌های محله محور با محویت مساجد و ائمه جماعات، ادامه داد: همه مجموعه‌های خیریه در این زمینه همکاری کنند و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و اداری نیز علی‌رغم تنگناهایی که دارند بر اساس احساس مسئولیت اجتماعی به صورت داوطلبانه یک یا دو روز از حقوق خود را به افراد کم بضاعت و آسیب دیده از کرونا اختصاص دهند.
استاندار فارس خواستار برنامه ریزی به منظور کاهش تعداد افراد حاضر در جلسات شد و تأکید کرد: هیچ جلسه‌ای با بیش از 15 نفر نباید تشکیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی