[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

کووید ۱۹ بانک‌ها را تعطیل کرد، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: براساس مصوبه این ستاد، دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان که پیش از این یک سوم بود تا سقف ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد و خدمات حضوری بانک‌های استان متوقف شد.
عبدالرضا قاسم‌پور افزود: دورکاری کارکنان باید به صورت یک روز در میان باشد تا زمینه سفر فراهم نشود و در این زمینه بیماران زمینه ای در اولویت باشند.
وی ادامه داد: همچنین خدمات حضوری بانک‌های سراسر استان تعطیل است؛ به شکلی که خدمات ضروری به مردم ارائه شود و مشکلی برای بخش تولید، معیشت مردم و پرداخت تسهیلات پیش نیاید.
معاون استاندار فارس گفت: بانک‌های استان باید خدمات الکترونیک خود را گسترش دهند و نسبت به تقویت درگاه خدمات الکترونیکی اقدام کنند تا مردم با مشکلی مواجه نشوند.
قاسم پور در ادامه بیان کرد: فعالیت مشاغل غیرضرور در ۳۶ شهرستان استان تا ۲۰ آذرماه از ساعت ۱۸ تا صبح روز بعد تعطیل خواهند بود و تنها مشاغل ضروری اجازه فعالیت خواهند داشت. 
وی ادامه داد: عمده اماکن، مراکز و اصناف زیر مجموعه اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل آموزش و پرورش و سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند که این دستگاه‌ها باید نظارت داشته باشند و پاسخگو باشند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: براساس تصمیم این ستاد، مترو و اتوبوس نیز در سراسر استان تا پایان هفته آینده تعطیل خواهد بود.
قاسم پور افزود: همچنین برگزاری هر نوع تجمع در سراسر استان ممنوع است و با مجوز دهندگان، شرکت کنندگان، سخنرانان و برگزار کنندگان برابر ضوابط و مقررات برخورد می‌شود.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین مقرر شد در جلسات اداری ضروری که قرار است در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شود بیش از ۱۵ نفر حضور نداشته باشند و اگر جلسه‌ای با تعداد بیشتری برگزار شود تخلف است و با متخلفان برخورد می‌شود.
قاسم پور افزود: آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان همانند روال گذشته به صورت مجازی انجام شود.
وی ادامه داد: همچنین نظارت‌ها بر روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد استانی و ملی مدیریت بیماری کرونا تشدید می‌‌شود.
معاون استاندار فارس گفت: همچنان باید برای بحث کمک‌های مؤمنانه در استان تدبیر شود و این کمک‌ها استمرار داشته باشد.
قاسم پور افزود: مراسم تشییع و تدفین نیز باید حداکثر با حضور ۲۰ نفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: در بحث طرح ردیابی و در خانه ماندن بیماران کرونایی نیز دانشگاه‌های علوم پزشکی با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط برنامه ریزی می‌کنند تا این طرح در سطح استان اجرایی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی