[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

دانه‌های روغنی پیش‌خرید شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز کشت قراردادی کلزا با شرکت روغن کشی نوید خلیج فارس در این استان خبر داد.
محمد مهدی قاسمی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و شرکت روغن کشی نوید خلیج فارس، گفت: بهره برداران با انعقاد قرار داد با شرکت مذکور، محصول تولیدی را ۵ درصد بیشتر از قیمت تضمینی اعلام شده توسط دولت به فروش می‌رسانند.
وی افزود: بر اساس این قرارداد بهره بردار ملزم به تحویل کلزای تولیدی خود به شرکت مذکور و شرکت نیز متعهد به پرداخت مطالبات کشاورزان حداکثر ظرف مدت ده روز است.
به گفته قاسمی، پس از عقد قرارداد، شرکت به ازای هر هکتار مبلغ ۳۵ میلیون ریال را در دو قسط به کشاورزان پرداخت می‌کند و در قبال این تسهیلات ۵۰ میلیون ریال سفته یا چک معتبر دریافت می‌کند و تسهیلات مذکور در زمان تسویه حساب از مطالبات کشاورز کسر می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ابراز کرد: در سال جاری شهرستان‌های مهر ، لار، لامرد، گراش، خنج، داراب، فسا، فیروزآباد، زرین دشت و رستم، قیروکارزین، کازرون، ممسنی مشمول کشت قراردادی هستند. 
وی اظهار امیدواری کرد: با شرایط مذکور سطح زیر کشت این‌ محصول استراتژیک در استان فارس بیشتر از سال گذشته شود و کشاورزان تلاش گر با تولید این محصول که ۴۵ درصد از آن روغن استحصال می‌شود بار دیگر در تأمین امنیت غدایی استان و بالطبع کشور گام بزرگی را بردارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی