[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

اختصاص اعتبار برای تکمیل بزرگراه شیراز-داراب-گهکم، روزنامه شیراز نوین

۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بزرگراه شیراز-داراب-گهکم اختصاص یافت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به شهرستان داراب گفت: با هماهنگی با مدیرعامل بانک ملی کشور و وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل بزرگراه شیراز - داراب - گهکم ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته می‌شود.
علی نیکزاد با بیان این که این بزرگراه به طول ۱۶۰ کیلومتر یکی از طرح‌های مهم است افزود: پیش از برای ۸۲ کیلومتر از بزرگراه شیراز - داراب - گهکم ۷۱ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده بود و قرار است بانک ملی با فاینانس در این طرح مشارکت واعتبار جدید در نظرگرفته شده را تأمین کند.
وی تکمیل فنس کشی اطراف فرودگاه داراب را از دیگر طرح‌های اولویت دار اعلام کرد و گفت: با قول مساعد مدیرعامل فرودگاه‌های کشور، فنس کشی و در صورت لزوم لکه گیری باند این فرودگان تا پایان امسال انجام خواهد می‌شود و با پیگیری نماینده داراب و زرین دشت با هواپیمایی آسمان شرایط برای پرواز‌های این شرکت در فرودگاه داراب فراهم خواهد شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تعیین تکلیف پتروشیمی‌های مصوب فارس نیز گفت: هفته آینده جلسه‌ای در مجلس با حضور وزارت نفت؛ شرکت گاز، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم انبیا و وزارت نیرو برگزار و درباره خوراک و آب برای این پتروشیمی‌ها تصمیم گیری و در صورت کنارروی قرارگاه خاتم، سرمایه گذار دیگری جایگزین می‌شود.
نیکزاد گفت: ثبت جهانی دارابگرد، تملک ۱۰۰ درصدی خانه فرهنگی و میراثی سوخکیان، الحاق داراب به محور ساسانی توسط وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، ساخت پل ارتباطی شهر داراب به منطقه مسکن مهر و تعیین تکلیف پیمانکار ۳۰۰ واحد مسکن مهر در داراب توسط راه و شهرسازی، تکمیل ۳ سالن ورزشی توسط وزارت ورزش و جوانان، تخصیص ۱۰۰ درصدی بیش از ۱۴ میلیارد تومانی بیمارستان دوم در حال ساخت داراب، اختصاص قیر برای راه‌های روستایی، آب‌رسانی به ۲۰ روستا، حل و فصل مشکلات مسکن مهر جنت توسط بنیاد ملی مسکن و گازرسانی به بخش فسارود، فورگ و منطقه کوهستان، الحاق اراضی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در منطقه دبیران، تا 15 روز آینده در شورای عالی معماری و شهرسازی بررسی خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی