[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه: چطور سایر لیگ‌ها برگزار می‌شود اما فوتسال بی‌تکلیف است؟، روزنامه شیراز نوین

بازیکنان درآمدی ندارند

سیدمحمد ناظم الشریعه در واکنش به برگزار نشدن لیگ بر تر فوتسال اظهار داشت: ویروس کرونا نتوانسته مانع برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سطح جهان شود. همان‌طور که اطلاع دارید با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی لیگ‌های فوتبال، والیبال، هندبال و... در حال برگزاری است اما متأسفانه هیچ خبری از برگزاری لیگ برتر فوتسال نیست. برگزار نشدن لیگ هم به باشگاه‌ها و هم به بازیکنان و تیم ملی آسیب می‌رساند. 
سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: یازده ماه است که بازیکنان فوتسال درآمدی نداشتند با توجه به وضعیت اقتصادی باشگاه‌ها و بازیکنان شرایط خیلی بدی در فوتسال حکم فرماست. باشگاه‌ها با جذب بازیکن و برگزاری اردوهای مختلف و همچنین تست‌های PCR روزانه میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند که خود را برای حضوری قدرتمند در لیگ برتر آماده کنند اما متأسفانه نمی‌دانند شروع لیگ از چه تاریخی است. 
وی اضافه کرد: بازیکنان فوتسال منبع درآمدی جز این رشته ندارند و با برگزار نشدن لیگ خانواده‌ آنان هم دچار مشکلات اقتصادی می‌شوند. مگر یک بام و دو هوا هم در ورزش داریم؟ آقایان اگر نمی‌خواهند لیگ را برگزار کنند، به صراحت اعلام کنند که بازیکنان باشگاه‌ها و ما هم تکلیف خود را در تیم ملی بدانیم.
ناظم الشریعه افزود: همه توقع دارند تیم ملی نتیجه بگیرد. مگر می‌شود بدون آمادگی بازیکنان و بازی‌های تدارکاتی مناسب بازیکنان را در شرایط مسابقه قرار داد؟ فوتسال واقعاً مظلوم واقع شده است؛ چگونه اجازه برگزاری لیگ را به سایر ورزش‌های سالنی داده اند اما به فوتسال اجازه برگزاری لیگ را نمی‌دهند؟
وی تأکید کرد: صحبت من برای خودم نیست. بحث من باشگاه‌ها و بازیکنان است. آنها درآمدی جز فوتسال ندارند. در حال حاضر همه حریفان ما خود را برای حضوری قدرتمند در جام ملت‌ها و جام جهانی آماده می‌کنند اما در اینجا هنوز تکلیف برگزاری یا عدم برگزاری لیگ مشخص نیست. با این اوضاع و احوال بازیکنان، باشگاه‌ها و تیم ملی و در کل فوتسال ایران آسیب می‌بیند. مگر می‌توان بدون برگزاری لیگ و حمایت باشگاه‌ها راهی مسابقات بین المللی شد؟ 
ناظم الشریعه تصریح کرد: از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می‌خواهم که تکلیف برگزاری یا عدم برگزاری لیگ برتر را هرچه زودتر مشخص کنند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی