[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

شاخص قبر افزایشی شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، درگذشتگان از ویروس کرونا در شیراز از مرحله صف انتظار برای بستری در مراکز درمانی فارغ شدند و اکنون در صف انتظار برای تحویل به سردخانه به سر می‌برند. حوالی آبان‌ماه سال ۹۸ خبر احداث بزرگ‌ترین و مجهزترین سردخانه ایران با حدود ۶میلیارد تومان اعتبار و ظرفیت ۶۵۰ جنازه در آرامستان بهشت احمدی شیراز اعلام شد که پرسیدیم به چه دلیل هنوز این سردخانه با وجود اینکه مرحله تکمیل و عملکرد آزمایشی آن نیز در سال گذشته طی شده با وجود شرایط ویژه کرونایی وارد مرحله استفاده نشده است؟
رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری شیراز، علت آن را اجازه ندادن دانشگاه علوم پزشکی به دلیل عدم دارا بودن امکانات مورد نیاز اعلام کرد.
در این شرایط که سردخانه بهشت احمدی شیراز بلااستفاده مانده، مسئولان دارالرحمه این شهر در پی افزایش فوتی‌های کرونایی اقدام به خرید سردخانه جدید کردند تا بتوانند از اموات کرونایی میزبانی کنند.
انتقال اموات کرونایی به دارالرحمه شیراز که بارها مدیران آن اعلام کرده‌اند ظرفیت پذیرش اموات در این محل تکمیل شده، شرایطی را به وجود آورده که دلالان قبرستان نیز سر و کله‌شان پیدا شود و به گفته برخی از بازماندگان اموات در این شرایط هر قبر تا ده‌ها میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
در حال حاضر از دفن اموات کرونایی در دارالرحمه شیراز جلوگیری می‌شود اما براساس مشاهدات میدانی با پرداخت ارقام گزافی حدود ۴۰ میلیون تومان این کار توسط برخی انجام می‌شود.
به نظر می‌رسد در شرایط بحرانی کنونی اگر از ابتدا اموات کرونایی از بیمارستان به آرامستان بهشت احمدی شیراز منتقل شود جلوی بسیاری از دلال بازی‌ها‌ نیز گرفته خواهد شد.
برخی بازماندگان اموات کرونایی و شهروندان شیراز اعلام می‌کنند که شرایط کنونی به گونه ای است که متولیان دارالرحمه شیراز اعلام می‌کنند که جنازه را یک هفته بعد از تحویل به بازماندگان خواهند داد.
تعدادی از طلبه‌های حوزه‌های علمیه شیراز در این شرایط کرونایی همت کرده و پای کار آمده اند اما شرایط به گونه‌ای است که این قشر هم توان غسل و کفن کردن خیل عظیم کرونایی‌های فوت کرده این شهر را ندارند و وجود این موارد در کنار هم موجب بروز مشکلاتی در این زمینه شده است. 
یکی از بازماندگان اموات کرونایی در شیراز به ایرنا گفت: در روزهای اخیر برای صدور مجوز دفن به دار الرحمه شیراز مراجعه کردم و با وجود اینکه قبر از گذشته در قطعه زینبیه این آرامستان خریداری شده بود، اجازه دفن داده نشد.
بهنام علی نژاد افزود: بالاخره برخی در دارالرحمه شیراز نهایتاً با دریافت مبلغ ۳۶ میلیون تومان اجازه دفن جنازه را صادر کردند با وجود اینکه قبر از گذشته در این محل خریداری شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی