[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

فارس رتبه نخست سرمایه‌گذاری خارجی را در کشور به دست آورد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری فارس گفت: فارس در ۶ ماهه ابتدای سال جاری با ثبت سرمایه گذاری خارجی با ارزش بیش از ۴۶۶ میلیون دلار، رتبه اول کشور را در زمینه جذب سرمایه‌های خارجی به دست آورد. هاله فولادفر دیروز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: استان فارس با جذب ۴۶۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی، خوزستان با ۳۶۵ میلیون دلار و یزد با جذب ۳۴۶ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در شش ماهه اول سال ۹۹ به ترتیب جایگاه اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند. وی با تأکید بر اینکه برخی افراد بهتر است با رعایت انصاف به مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر توجه کنند و همگام با رسانه‌های معاند در ایجاد یاس و در جامعه تلاش نکنند، گفت: تنها در بخش صنعت استان فارس از سال ۹۷ تاکنون تعداد ۷۸۵ طرح صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان اشتغال‌زایی برای هزار و ۹۲۷ نفر به بهره برداری رسیده است که حاکی از اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید در خصوص توسعه بخش صنعت است. مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری فارس ادامه داد: متأسفانه برخی بدون توجه به زحمات و تلاش‌های هزاران نفر از کارگران، مدیران، سرمایه گذاران، متخصصین و آحاد جامعه صرفاً به دلیل بی اطلاعی از اقدامات انجام شده و یا چشم بستن بر حقایق با اظهار نظرات فاقد استناد در جهت تضعیف توانمندی اقتصادی و صنعتی استان گام برمی‌دارند.
این مقام مسئول با اظهار گلایه از برخی رسانه‌ها و افرادی که بدون اطلاعات کافی حرکت‌های روبه‌رشد صنعتی شدن استان را مد نظر قرار نمی‌دهند، گفت: دفتر جذب و سرمایه گذاری استان آماده ارائه اطلاعات و اسناد پیشرفت‌های حوزه سرمایه گذاری داخلی و خارجی و اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر به‌منظور پیشرفت و توسعه استان در بخش‌های مختلف از جمله صنعت در استان است.
فولادفر ادامه داد: بر اساس اولویت‌های سی گانه ابلاغی وزارت کشور و سند پیشران توسعه اقتصادی استان که حاوی طرح‌های حوزه‌های عمرانی و زیرساخت یا طرح‌های بخش خصوصی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که ایجاد و تکمیل طرح‌های بزرگ اقتصادی و تکمیل زنجیره‌های تولید به ویژه در صنایع بالادستی در اولویت قرار گیرد.
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استان افزود: طرح‌های بسیار مهمی با سرمایه گذاری بخش خصوصی یا جذب سرمایه گذاری خارجی به بار نشسته که در کشور بی نظیر بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی