[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

داروی اعتیاد آگاه‌سازی است ، روزنامه شیراز نوین

در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پلیس و آموزش‌وپرورش فارس عنوان شد: 
داروی اعتیاد آگاه‌سازی است 

تفاهم نامه همکاری بین نیروی انتظامی و آموزش و پرورش استان در راستای افزایش تعامل و همکاری‌های دو جانبه منعقد شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، نشست آموزشی و توجیهی هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس (22 الی 28 آبان ماه) با حضور مدیر کل آموزش و پرورش، رؤسای ادارات مناطق، رؤسای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان فارس و جمعی از مسئولان نیروی انتظامی از جمله سرهنگ «کاووس محمدی» معاون اجتماعی، سرهنگ «احمد ایزدی» معاون تربیت و آموزش و سرهنگ «عبدالله خسروانی» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان فارس به صورت ویدئو کنفرانسی و در محل اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.
در این نشست، سرهنگ محمدی معاون اجتماعی پلیس فارس طی سخنانی گفت: تعامل و همبستگی آموزش و پرورش با پلیس موجب مدیریت آسیب‌های حوزه اجتماعی شده و از ایجاد بسیاری از ناهنجاری‌ها در جامعه جلوگیری می‌کند.
وی افزود: آموزش و پرورش كانون اصلی شناخت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و اگر تعامل و همكاری میان پلیس و آموزش و پرورش در زمینه آموزشی و آگاهسازی دانش آموزان و خانواده‌ها وجود نداشته باشد، جامعه دانش آموزی دچار مشكل می شود.
معاون اجتماعی پلیس فارس با بیان اینکه آموزش همگانی و نظارت خانواده‌ها از مهم‌ترین گام‌های اساسی و اولیه در امر پیشگیری از اعتیاد فرزندان است، افزود: در راستای مقابله با اعتیاد و پیشگیری از آن بر همگان لازم است نیروی انتظامی را در مقابله با این آسیب اجتماعی یاری کنند.
وی ترویج توسعه نظم و انضباط اجتماعی، تقویت امنیت و ارتقای سطح سلامت اجتماعی دانش آموزان و خانواده‌های آنان، هم افزایی برای استقرار نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان، تلاش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نوپدید و رفتارهای پرخطر، ارتقای کیفیت سطح مداخلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفتار‌های پرخطر در دانش آموزان را از مهم‌ترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی