[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۰
  • دوره جدید

میانگین بارش امسال در فارس نشانگر افزایش ۲ برابری است، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل هواشناسی استان فارس گفت: میانگین بارش باران در سال زراعی جاری تاکنون در این استان به ۲۱ و ۹ دهم میلیمتر رسید که نشانگر افزایش بیش از ۲ برابری نسبت به مدت مشابه سال پیش است.
مهرداد قطره‌ سامانی، دیروز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان بارش فارس در مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۰ و یک دهم میلیمتر بود. سال زراعی از آغاز مهرماه هر سال تا پایان شهریورماه سال بعد است. وی در زمینه میزان بارش‌ باران طی ۷۲ ساعت گذشته در فارس گفت: طی مدت مذکور بیشترین بارش مربوط به اردکان سپیدان با ۸۰ و چهار دهم میلیمتر و کمترین میزان بارش نیز مربوط به لار با یک و ۹ دهم میلیمتر بود. او اظهار داشت: در شیراز نیز شاهد ۴۴ و پنج دهم میلیمتر بارش بودیم.
قطره ‌سامانی در زمینه وضعیت جوی استان طی روز ساعت آینده گفت: به دنبال کاهش تدریجی هوا در ساعت‌های پیش‌رو شاهد وزش باد و کاهش نسبی دمای شبانه به ویژه در نیمه شمالی استان خواهیم بود.
وی افزود: امروز (یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹) در برخی نقاط مه صبحگاهی خواهیم داشت و در اواخر روز در نیمه شمالی استان به تدریج شاهد افزایش ابر و در بعد از ظهر افزایش باد خواهیم بود.
او گفت: با توجه به عبور یک موج سریع و کم دامنه از اواخر وقت یکشنبه، انتظار می‌رود که در نیمه شمالی به‌ویژه در نواحی غربی و شمال غرب فارس بارش‌هایی داشته باشیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی