[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

فرصت یک‌ماهه به شهرداری برای ایجاد غسالخانه در بهشت احمدی ، روزنامه شیراز نوین

طرح دوفوریتی ایجاد مدیریت واحد جهت سامان‌دهی، تغسیل، تکفین و تدفین کلیه درگذشتگان ناشی از ویروس کرونا در آرامستان بهشت احمدی در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز، به تصویب رسید. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، در یکصدوپنجاه‌وهشتمین جلسه علنی این شورا که عصر دیروز یکشنبه 25 آبان‌ماه به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، طرح دوفوریتی ایجاد مدیریت واحد جهت سامان‌دهی، تغسیل، تکفین و تدفین کلیه درگذشتگان ناشی از ویروس کرونا در آرامستان بهشت احمدی به تصویب رسید. بر پایه مصوبه اعضای شورای شهر شیراز در این خصوص، شهرداری شیراز مکلف شد که با رعایت موازین بهداشتی، قطعه‌ای مشخص در آرامستان بهشت احمدی را جهت دفن درگذشتگان ناشی از بیماری کووید 19 اختصاص دهد و تا هنگام فراهم‌شدن زیرساخت‌های موردنیاز دفن کلیه درگذشتگان در آرامستان بهشت احمدی، طبق جدول زمان‌بندی ارائه‌شده، آرامستان دارالرحمه نیز به‌منظور تغسیل بهداشتی درگذشتگان ناشی از کرونا، همکاری کند.
همچنین شهرداری مکلف شده است که به‌منظور ایجاد مدیریت واحد جهت سامان‌دهی، کنترل و نظارت بر امر حمل، تغسیل و تدفین درگذشتگان ناشی از بیماری کووید 19، کارگروهی با محوریت سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری و متشکل از عضو و ناظر شورای شهر در سازمان مدیریت آرامستان‌ها، نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری، نماینده هیئت‌امنای دارالرحمه شیراز، نماینده جامعه روحانیت، نماینده شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز، نماینده دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز و نماینده شرکت آب منطقه‌ای استان فارس تشکیل داده و نتیجه کارگروه را به‌صورت منظم و مکتوب به شورای اسلامی شهر ارائه کند. افزایش پرسنل موردنیاز به‌منظور تسریع در فرایند تغسیل، تکفین و تدفین درگذشتگان ناشی از بیماری کووید 19 ظرف دو هفته، از دیگر تکالیف شهرداری شیراز خواهد بود.
شهرداری شیراز همچنین مکلف شد که حداکثر ظرف مدت یک ماه به منظور احداث یا فراهم‌آوردن غسالخانه مجزا جهت درگذشتگان مرد و زن ناشی از بیماری کووید 19، خرید و نصب تجهیزات موردنیاز جهت تأمین برق سردخانه در محل آرامستان بهشت احمدی اقدام و گزارش عملکرد خود را ماهیانه به شورای اسلامی شهر ارائه کند. تأمین خودروهای موردنیاز جهت حمل درگذشتگان ناشی از بیماری کووید 19، از دیگر تکالیف شهرداری شیراز در این مصوبه است که براساس آن می‌تواند در صورت نیاز شرکت‌های طرف قرارداد را مکلف کند تا نسبت به افزایش رانندگان و خودروهای موردنیاز اقدام کنند.
بر اساس این مصوبه، سازمان مدیریت آرامستان‌ها مکلف است به منظور دفع بهداشتی فاضلاب یا پساب ناشی از تغسیل اموات کرونایی، با استفاده از استانداردهای موردتأیید شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز، محل‌های مناسبی جهت دفع بهداشتی این‌گونه پساب‌ها ایجاد کند. اقدامات لازم درخصوص هماهنگی با فرمانداری و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان، نسبت به استقرار مأموران نیروی انتظامی با هدف جلوگیری از ازدحام بستگان درگذشتگان در محل آرامستان بهشت احمدی از دیگر وظایفی است که برعهده شهرداری گذاشته شده است. شهرداری شیراز همچنین می‌بایست اقدامات لازم را درخصوص هماهنگی با پلیس راه و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نسبت به رفع نقایص موجود در محور شیراز - آرامستان بهشت احمدی، امور نصب علائم راهنمایی و رانندگی و روشنایی این محور را پیگیری و نتیجه را حداکثر ظرف یک ماه به شورای اسلامی شهر اعلام کند. در نهمین و آخرین تبصره این مصوبه، شهرداری شیراز مکلف شده است که به‌منظور صیانت از حقوق شهروندی و رضایت مردم، ترتیبی اتخاذ کند تا در سامانه اطلاع‌رسانی مربوطه، فرایند حمل، تغسیل، تکفین و تدفین درگذشتگان ناشی از بیماری کووید 19 را اطلاع‌رسانی کنند. اما طرح دیگر جمعی از اعضای شورا نیز درخصوص الزام شهرداری به ارائه لایحه ضوابط و قواعد ساختمانی استقرار کلینیک و مراکز خدماتی دامپزشکی بود که با کسب آرای لازم، به تصویب رسید.
بر اساس ماده واحده این مصوبه، شهرداری شیراز مکلف شده است که لایحه ضوابط و قواعد ساختمانی استقرار کلینیک و مراکز خدماتی دامپزشکی را با درنظرگرفتن دستورالعمل سیاست‌ها و ضوابط تأسیس درمانگاه‌ها، مجتمع‌های درمانی، بیمارستان‌ها و مراکز مایه‌کوبی سازمان نظام دامپزشکی ظرف مدت دو ماه از ابلاغ این مصوبه تهیه و جهت بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی