[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

نرخ شکر اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره آخرین تصمیمات گرفته شده درباره قیمت شکر گفت: مطابق مصوبه کارگروه تنظیم بازار حداکثر نرخ فروش هر کیلوگرم شکر فله درب کارخانه برای تمام مصارف ۶۶۵۰ تومان و قیمت مصرف کننده شکر بسته بندی یک کیلوگرمی ۸۷۰۰ تومان تعیین شده است. 
علیرضا رستمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس مصوبه صد و دوازدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار قیمت برای همه مصارف یعنی خانوار و صنف و صنعت درب کارخانه یکسان است، اظهار کرد: بنابراین قیمت شکر مصرف خانوار تغییری نکرده است. این مقام مسئول همچنین درباره پرداخت یارانه ۵۰۰ تومانی به ازای هر کیلو شکر از سوی دولت به کارخانجات که در مصوبه قبلی ذکر شده بود، اظهار کرد: مطالبات کارخانجات شکر از دولت بابت یارانه مصرف کننده سنوات قبل نیز از محل مابه التفاوت واردات، تأمین و جبران خواهد شد. رستمی در پایان همچنین تأکید کرد که مصوبه جدید جایگزین تمام مصوبات قبلی در خصوص قیمت شکر و مابه التفاوت است.
به گزارش ایسنا، براساس مصوبه قبلی ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری شکر تولید داخل به انجمن ذی‌ربط و براساس ضوابط قیمت گذاری سازمان حمایت محول شده بود که به نظر می‌رسد با مصوبه جدید و قیمت گذاری مجدد شکر از سوی ستاد تنظیم بازار، این تصمیم لغو شده است.
همچنین در مصوبه قبلی مقرر شده بود که بابت هرکیلوگرم شکر صنف و صنعت مبلغ ۵۰۰۰ ریال مطالبات کارخانه‌ها از دولت بر اساس کنترل و محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تسویه می‌شود که طبق اعلام سازمان حمایت این بند از محل واردات جبران خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی