[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

وداع با بانوی شهید مدافع سلامت فارس، روزنامه شیراز نوین

مراسم وداع با شهید رحیمی، نخستین بانوی شهید و پنجمین شهید مدافع سلامت استان فارس، با حضور جمعی از اعضای کادردرمان، خانواده شهید و مسئولان در محل خدمت آن شهید برگزار شد.
صبح دیروز یکشنبه ۲۵ آبان، مراسم وداع با پیکر شهید مریم رحیمی، پنجمین شهید مدافع سلامت استان فارس که هفته گذشته در مسیر مبارزه با کرونا، به خیل شهدای عرصه سلامت پیوست، با حضور شماری از همکاران و خانواده آن شهید و مسئولان استان فارس در محل بیمارستان شهید رجایی برگزار شد.
به گزارش ایسنا، معاون و جانشین استاندار در ستاد مقابله با کرونای فارس در این مراسم گفت: باید در تمام آیین‌ها و برنامه‌ها یاد و خاطره شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت را زنده نگه داریم؛ زیرا امنیت و آرامش امروز ما نتیجه خون همین شهداست.
عبدالرضا قاسم‌پور ادامه داد: مدافعان سلامت استان در این روزها و شرایط سخت کرونا، برای تأمین سلامت مردم تلاش می‌کنند و از جان خود می‌گذرند تا مردم استان در سلامت کامل باشند، یاد و نام این شهدا در تاریخ جمهوری اسلامی جاویدان باقی خواهد ماند؛ زیرا آنان با آگاهی کامل از شرایط، با کووید۱۹ مقابله می‌کنند. او با تسلیت شهادت «مریم رحیمی» پرستار مدافع سلامت فارس اضافه کرد: شهیده رحیمی با عشق به اهل بیت(ع) و عشق خدمت به مردم در بیمارستان حضور می‌یافته و با وجود شرایط خاصی که داشته به هموطنان و مردم استان خدمت کرد و سرانجام به درجه رفیع شهادت رسید.
قاسم‌پور افزود: پزشکان و پرستاران از همه چیز خود می‌گذرند تا مردم استان در سلامت باشند؛ همه باید قدردان ایثارگری مدافعان سلامت باشیم که در مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت می‌کنند تا ما در امنیت و سلامت باشیم و بهترین راه قدردانی از آنها رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از خروج غیرضروری از منزل، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و پرهیز از مسافرت است.
معاون استانداری فارس گفت: در بیش از هشت ماه گذشته با اقداماتی که انجام شد، فارس در زمینه مقابله با کرونا رتبه‌های نخست کشور را کسب کرد، اما در حال حاضر شرایط استان حساس تر شده است و باید در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر تلاش کنیم. او تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها از اصناف و اماکن حساس استان، افزایش تعداد تست‌های روزانه، قرنطینه خانگی بیماران کووید۱۹ و مراقبت هوشمند از بیماران، اجرای محدودیت‌های هوشمند برای اصناف و مشاغل با هدف حفظ سلامت مردم و کمک به کادر درمان و تقویت درمان سرپایی در شبکه‌های بهداشت و درمان و مراکز بهداشتی درمانی را از مهم‌ترین راهبردهای ستاد استانی مدیریت کرونا در فارس عنوان کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز در این آیین صبر و استقامت خانواده او در این مصیبت را درسی بزرگ برای خود و مجموعه دانشگاه دانست و گفت: زبان از بیان این همه ایثارگری و فداکاری کادر درمانی، بهداشتی و پشتیبانی قاصر است، روزهای سختی را سپری می‌کنیم و جز «ایثار»، نام دیگری نمی‌توان بر اقدامات تلاشگران حوزه سلامت گذاشت. مهرزاد لطفی با تسلیت فقدان این شهید و ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان بهداشتی و درمانی در قریب به ۹ ماه گذشته، افزود: اکنون در اوج گیری بیماری کووید۱۹ قرار داریم و ظرفیت بیمارستان‌ها از بیماران کووید۱۹ تکمیل شده است.
لطفی گفت: تخت‌های بسیاری از مجموعه بیمارستان‌های استان به بیماران کووید ۱۹ اختصاص داده شده است؛ با توجه به افزایش بیماری کووید۱۹ حجم کار پزشکان و پرستاران بالاست و تعداد زیادی از کادر درمان با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و متأسفانه حال تعدادی از آنها نیز وخیم است.
لطفی با اشاره به مشارکت و همراهی مردم استان با مدافعان سلامت برای مقابله با ویروس کرونا از آنان خواست در این روزهای سخت، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کادر درمان کمک کنند تا با کاهش بار بیماری کووید۱۹ از خستگی پزشکان و پرستاران نیز کاسته شود. شهید مریم رحیمی، پرستار بیمارستان شهید رجایی شیراز، هفته گذشته بر اثر ابتلا به کرونا، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. آن شهید، هنگام ابتلا به کرونا که در حین انجام وظیفه دچار آن شده بود، باردار بود و قبل از شهادتش و در حالی‌که ۶ ماه از بارداری‌اش را سپری کرده بود، فرزندش را به دنیا آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی