[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

مبنای توسعه همه جوامع دانایی است، روزنامه شیراز نوین

عنایت الله رحیمی در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک مجدد روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به فعالان این عرصه با اشاره به کسب مقام برتر استان در زمینه کتاب و با تبین جایگاه علمی و فرهنگی فارس خاطر نشان کرد: از سال 92 تاکنون تلاش‌های ارزنده ای در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی کتابخانه‌ها صورت گرفته و هم اکنون بیش از دویست و 39 کتابخانه در استان فعال است که نشان دهنده رشد 30 درصدی در این زمینه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس وی افزود: تعداد اعضای کتابخانه‌ها از 118 هزار نفر به 149 هزار نفر افزایش یافته که رشد 26 درصدی داشته و در حجم کتاب نیز رشد 35 درصدی داشته ایم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر لزوم احداث کتابخانه در شهرهای فاقد کتاب گفت: تلاش می‌کنیم تا با بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی و مشارکت شهرداری‌ها و خیران این امر محقق شود.
رحیمی اجرای طرح کتابخانه مرکزی شیراز را از دیگر اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: این طرح با حمایت شهرداری شیراز از سهم نیم درصدی در نظر گرفته شده اجرایی خواهد شد و امیدواریم تا 3 سال آینده به نتیجه برسد.
استاندار فارس اختصاص زمین دولتی برای اجرای کتابخانه را از جمله پیشنهاد‌های مناسب برای جبران کمبودها در این زمینه دانست و اظهار داشت: بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند با مشارکت در ساخت کتابخانه‌ها از تخفیفات مالیاتی برخوردار شوند.
وی خاطر نشان کرد: مبنای توسعه همه جوامع دانایی است و مسیر این دانایی دانش اندوزی و کتاب خوانی است و هر فعالیتی در این زمینه میراث بزرگ برای آیندگان به شمار می‌رود.
وی افزود: نام فارس همواره با فرهنگ و ادب، کتاب و کتاب‌خوانی، فرزانگی و فرهیختگی عجین بوده و این سرزمین همواره مهد تمدن و پرورش فرزانگان صاحبان تألیفات ملی و بین المللی بوده است که بر همین مبنا در طول تصدی مسئولیت خدمت به مردم توفیق حاصل شد که تلاش شود این استان در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی حرکت‌هایی رو به جلو و در نهضت دانایی، حرفی برای گفتن و اقدامی در دستور کار داشته باشد. گفتنی است این جلسه با بررسی مباحث حوزه کتاب پایان یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی