[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

نشستن‌های طولانی چه بلایی سر کمرتان می‌آورد؟، روزنامه شیراز نوین

نشستن‌های طولانی
چه بلایی سر کمرتان می‌آورد؟

فوق تخصص کنترل و درمان درد با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم در گروه‌‌های سنی مختلف عارضه کمردرد را تجربه می‌‌کنند، گفت: نشستن‌های طولانی یک فشار مزمن برای کمر است و موجب بروز بیرون‌زدگی دیسک می‌شود.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از تسنیم، دکتر حسن محمدی اظهار کرد: شایع‌‌ترین کمردردها، کشیدگی و پارگی عضلات، آرتروز و دیسک‌‌های کمری است و به دلیل سبک زندگی امروزی 90 درصد مردم در گروه‌‌های سنی مختلف این عارضه را تجربه می‌‌کنند.
وی افزود: افرادی که به بیماری‌‌های عفونی و سرطان‌‌ها مبتلا می‌‌شوند، کمردرد را بیشتر احساس می‌‌کنند و باید درمان‌‌های اساسی انجام دهند.
این متخصص کنترل و درمان درد تصریح کرد: اختلالات ستون فقرات، بیماری دیسک بین مهره‌ای، تاندون‌ها و عضلات از علل ایجاد درد در کمر هستند و ممکن است کمردرد منشأ عصبی و درگیری اعصاب کانال نخاع داشته باشد. در بین علل کمردردها، دیسک بین مهره‌ای از شایع‌ترین علل آن است.
محمدی با بیان اینکه کمردرد می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود آورد و افراد را از انجام دادن فعالیت‌ها و کارهای روزانه باز دارد، ادامه داد: بسیاری از افراد هنگام مواجهه با دردکمر معمولاً شروع به ماساژ دادن کمر خود می‌کنند و نمی‌دانند که با این کار ممکن است به کمر و ستون فقرات خود آسیب برسانند.
این فلوشیپ درد اضافه کرد: استراحت، بهترین درمان است و می‌تواند کشیدگی‌ها و آسیب‌های مزمن ناحیه کمر را بهبود بخشد، ولی استراحت نباید به این معنا باشد که فرد به طور طولانی مدت در رختخواب بماند؛ زیرا نه تنها کمکی به کاهش درد نمی‌کند بلکه کمردرد را تشدید می‌کند. تناسب اندام یکی از رازهای سلامتی جسم است و تأثیر بسزایی نیز در جلوگیری از ابتلا به کمردردهای ناشی از اضافه وزن دارد و در واقع، کمردرد شایع ترین درد بین افرادی است که از اضافه وزن رنج می‌برند.
وی تأکید کرد: نشستن‌های طولانی یک فشار مزمن برای کمر است و موجب بروز بیرون‌زدگی دیسک می‌شود؛ افرادی که مجبور به نشستن‌های طولانی پشت میز هستند، حتماً زمانی را برای ورزش کردن و کش و قوس دادن بدن خود اختصاص دهند؛ همه افراد باید روزانه فعالیت بدنی داشته باشند.
محمدی متذکر شد: اگر با استراحت و کاهش وزن کمردرد بهبود نیافت، افراد باید به کلینیک‌‌های درد مراجعه کنند و برای آنها فیزیوتراپی، ازن‌‌تراپی و لیزردرمانی تجویز شود. جراحی آخرین مرحله درمان این بیماری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی