[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

جان‌باختگان کرونایی به مرز ۲۰۰۰ نفر رسید، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، جانباختگان کرونایی در فارس به مرز ۲۰۰۰ نفر رسید. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه متأسفانه ۳۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، افزود: با این موارد جدید، آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به هزار و ۹۸۹ نفر رسیده است.
او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۴۳۵ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۱۲۰ هزار و ۲۱۸ مورد مثبت شناسایی شده است.
دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۱۰۳ هزار و ۵۱۳ نفر عنوان کرد و گفت: هم اکنون هزار و ۸۱۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۵۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کووید۱۹ و فوت ناشی از آن در فارس تأکید کرد: بیاییم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی