[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

پدافند در ۶۰۰ بلوک کرونایی ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر خبر داد: رونمایی از طرح شهید سلیمانی در فارس
پدافند در 600 بلوک کرونایی 

سردار بوعلی: فارس به 600 بلوک برای مقابله با کرونا تقسیم شد 

سردار بوعلی گفت: براساس این طرح قرارگاه سلامت در سطح هر محله برپا خواهد شد و وضعیت افراد مبتلا از طریق مراکز جامع سلامت و پزشک خانواده تحت نظارت قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی سپاه فجر، آیین رونمایی از طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با عنوان «همیار سلامت» و امضای تفاهم نامه سه جانبه در استان فارس با حضور ریاست سازمان بسیج مستضعفین، فرمانده سپاه فجر، استاندار فارس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
سردار بوعلی در این مراسم با بیان اینکه بیماریابی اولیه، پیگیری و مراقبت از افراد مشکوک و مراقبت از بیماران پس از ترخیص سه هدف مهم طرح همیار سلامت هستند، گفت: براساس این طرح استان فارس به 600 بلوک تقسیم می‌شود و پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح محلات با همکاری مراکز جامع سلامت و پزشک خانواده در راستای مقابله با بیماری کرونا نقش آفرینی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه اگر افراد مشکوک به ابتلا و بیماران را تحت مراقبت قرار دهیم، بار اپیدمی کاهش خواهد یافت، گفت: براساس این طرح که فاز اول آن برای 4 ماه طراحی شده با حضور تیم‌های آموزش دیده بسیج و محوریت پایگاه مقاومت بسیج قرارگاه سلامت در سطح هر محله برپا خواهد شد و وضعیت افراد مبتلا از طریق مراکز جامع سلامت و پزشک خانواده تحت نظارت قرار می‌گیرد.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه سپاه و بسیج فارس با همه ظرفیت‌ها و امکانات به یاری کادر بهداشت و درمان استان آمده اند، گفت: بسیجیان تاکنون عملکرد درخشانی در یاری رسانی به کادر بهداشت و درمان داشته اند و طبق این طرح در نظر داریم محل‌هایی را در سطح محلات به‌عنوان نقاهتگاه برای بیماران با عنوان «سرای محله» ایجاد کنیم تا بیماران پس از ترخیص از بیمارستان بدون نگرانی از انتقال بیماری به نزدیکان و خانواده دوران نقاهت خود را در «سرای محله» طِی کنند.
سردار بوعلی با بیان اینکه گروه‌های مراقبتی با حضور پزشکان، پرستاران و بسیجیان تشکیل خواهد شد، گفت: تیم‌ها و گروه‌های جهادی بسیج در حوزه آموزش پروتکل‌های بهداشتی، جمع آوری و توزیع کمک‌های مؤمنانه و بسته‌های معیشتی، غربالگری و پیگیری وضعیت افراد پرخطر، رفع آلودگی از سطوح و نظارت بر اصناف فعال می‌شوند.
سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این مراسم با بیان اینکه استان فارس تاکنون یکی از برجسته ترین عملکردها را در موضوع نهضت کمک مومنانه در بین استان‌های کشور داشته است، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در استان فارس و به‌کارگیری ظرفیت‌های بسیج و گروه‌های جهادی بتوانیم گام مؤثری در راستای مقابله با بیماری کرونا برداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی