[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

زیرساخت، پاشنه آشیل فوتبال ساحلی فارس، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، مسئول کمیته فوتبال ساحلی استان فارس اعلام کرد: بر اساس نامه فدراسیون فوتبال در صورتی که تا بهمن ماه ۹۹ نتوانیم زمین استاندارد برای مسابقه تهیه کنیم، از لیگ برتر فوتبال ساحلی محروم می‌شویم.
حمیدرضا زارعی دوشنبه در گفت وگو با ایرنا ادامه داد: در گذشته نه چندان دور استان فارس ۲ تیم در لیگ برتر و یک تیم در دسته یک و چندین ملی پوش داشت و در زمین بعثت شیراز که یکی از چهار زمین استاندارد کشور بود و دیگر نامی از آن نیست تمرین می‌کردیم و مسابقه می‌دادیم.
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران افزود: هم اینک مجموعه ورزشی بعثت شیراز در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است و این رشته از داشتن زمین محروم است و فارس تنها استانی است با توجه به سابقه خوب از داشتن یک زمین محروم است و تأمین زمین استاندارد حداقل خواسته علاقه مندان زیاد این رشته است.
زمین بدهید، خودمان ساماندهی می‌کنیم
زارعی با اشاره به اینکه از مدیرکل ورزش و جوانان فارس فارس می‌خواهیم زمین در اختیار ما قرار دهند و خودمان آن را سر و سامان می‌دهیم افزود: با افراد خیر و علاقه مند مذاکره کردیم تا به عنوان حامی مالی هم در زمینه ساماندهی زمین و هم در بحث تیمداری ما را حمایت کنند و تنها مشکل ما زمین است که چهار هزار مترمربع مساحت داشته باشد که بتوانیم یک زمین استاندارد و بین المللی بسازیم.
وی بیان داشت: شهرداری شیراز و شورای شهر هم در این زمینه می‌توانند ما را یاری و زمینی در اختیار ما قرار دهند تا آن را بسازیم و در اختیار علاقه مندان بیشمار این رشته قرار دهیم.
او گفت: در صورتی که مجموعه ورزشی ساحلی در شیراز راه اندازی شود نه تنها در رشته فوتبال بلکه در رشته‌های والیبال، بسکتبال، هندبال و دیگر رشته‌های توپی ساحلی می‌توان فعالیت کرد؛ زیرا رشته‌های ساحلی هم المپیکی و هم جهانی است.
زمین‌های بدون استفاده در ورزشگاه پارس وجود دارد اما...
زارعی گفت: در ورزشگاه پارس شیراز زمین‌های زیادی وجود دارد که مورد استفاده قرار نگرفته و به نظر می‌رسد گمشده ما پیدا شده است؛ در صورتی که مدیرکل ورزش و جوانان فارس موافقت کند مشکل اساسی ما حل می‌شود؛ ضمن اینکه مذاکره ای هم با او داشته ایم و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.
وی بیان کرد: ما تنها استانی هستیم که از داشتن رشته‌های ورزشی ساحلی محروم و جالب اینکه در زمینه سخت افزاری با محرومیت همراه هستیم اما از نظر استعداد غنی هستیم. اگرچه در این چند سالی که زمین نداشتیم استعدادهای زیادی از بین رفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی