[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

بورس مسلخ سرمایه‌گذاران بود ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دعوت عام از مردم برای حضور در بازار بورس، اقدامی درست نبود، بازار سرمایه را یک عرصه کاملاً تخصصی و علمی دانست که شرط اصلی حضور در آن آموزش است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، مسلم صالحی، دلیل اصلی ریزش بازار سرمایه در ماه‌های اخیر را حمایت‌نشدن از سوی دولت دانست و گفت: انتقادهای جدی به وضعیت بازار سرمایه وجود دارد.
او گفت: دولت ابتدا از ظرفیت بورس برای جمع‌آوری نقدینگی‌های مردم استفاده و تلاش کرد ابتدا اعتمادی در جامعه ایجاد کند؛ اما بعد از استقبال مردم، دولت به حمایت‌های خود ادامه نداد و حتی به گفته وزیر اقتصاد، کسری بودجه دولت از این محل تأمین شد.
صالحی که اعتقاد دارد مجلس در حد توان از بازار سرمایه حمایت کرده است، گفت: مجلس اختیارات لازم حتی فراتر از قانون را به سازمان بورس داد تا بتوان بازار سرمایه را کنترل کند، اما واقعیت آن است که عزم جدی در دولت برای سامان‌دادن به این بازار ندیده‌ایم.
وی با تصریح اینکه اعتماد مردم به دولت همراه با ریزش بورس از بین رفت، گفت: مجلس حتی تا پای استیضاح وزیر اقتصاد هم رفته و برای این موضوع بیش از ۵۰ امضا جمع شده است؛ یکی از دلایل این استیضاح اعمال‌نشدن نظارت کافی بر بازار سرمایه و تلاش مجلس برای دفاع از سرمایه‌های مردمی است.
صالحی با بیان اینکه مجلس حتی به این باور رسیده که رئیس کنونی سازمان بورس، شایسته حضور در این پست نیست، تأکید کرد که مجلس ابزار اجرایی در اختیار ندارد اما از ابزارهای نظارتی و قانونی خود بهترین استفاده را برای حمایت از سرمایه‌های مردم انجام خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی