[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

سخنگوی دولت: دولت هیچ اهمالی در خصوص جان مردم نخواهد داشت، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت اعلام کرد: دولت هیچ اهمالی در خصوص جان مردم نخواهد داشت. ما همه در قبال جان دیگران مسئولیم و باید به این امر اهتمام جدی داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست هفتگی خود، گفت: کرونا در دنیا خشن تر و بی رحمانه تر شده است و تلاش‌های جهانی برای مقابله با کرونا هر روز تجارب جدیدی را چه در زمینه درمان و چه در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی پدید می‌آورد.
وی ادامه داد: در زمینه مقابله دارویی با کرونا، جهان در حال پیشرفت است ولی هنوز نمی‌توان زمان دقیقی را برای کاهش شیوع یا میرایی ویروس کرونا مشخص کرد.
سخنگوی دولت گفت: مراکز علمی و دانشگاهی کشورمان نیز در خصوص داروی کرونا تلاشهای شایسته ای انجام داده اند و خوشبختانه در ردیف کشورهای پیشرو قرار گرفته ایم. بعد از تولید دستگاه سی تی اسکن، تولید کیت‌های آزمایش پادتن، دستگاه (ون تی لاتور)، داروهای مطرح در درمان کرونا، بنا بر گزارش مطرح شده در دولت تولید کیت‌های تست فوری کرونا از این هفته به طور انبوه وارد فرایند تشخیص و درمان قرار می‌گیرد.
وی همچنین گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در کشور که متأسفانه به خاطر عدم همراهی تعدادی از افراد جامعه به وجود آمده است، کشور با وضعیتی مواجه شده که باید تصمیمات متناسب با آن اتخاذ کرد. ربیعی تصریح کرد: تعطیلی گسترده در شهرهای قرمز، فاصله گذاری فیزیکی، تست‌های گسترده، افزایش پوشش بیمه ای کرونا، غربالگری، قرنطینه مبتلایان، ردیابی الکترونیکی و از همه مهم‌تر نهادینه سازی اجتماعی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از عناصر استراتژی دولت است.
وی خاطر نشان کرد: پیش از این نیز گفته بودیم در دوگانه معیشت و سلامت، تصمیم گیری دشواری است. با این وصف ولی در نهایت، ملاک تصمیم گیری نهایی، برنامه سلامت افراد جامعه خواهد بود. در یک ماه گذشته طرح‌های زیادی در وزارت بهداشت مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. نهایتاً وزارت بهداشت هفته گذشته طرح نهایی خود را به قرارگاه و ستاد ارائه کرد و شنبه گذشته پس از تهمیدات اجتماعی و انتظامی آن، مورد تصویب ستاد قرار گرفت.
سخنگوی دولت گفت: اعلام می‌کنم هیچ تأخیری درباره تصمیم گیری در مورد پیشنهادهایی که از مجاری کارشناسی رسمی و کمیته سلامت ستاد آمده باشد، صورت نمی‌گیرد. تصمیم اخیر وزارت بهداشت که مبتنی بر تعطیلی گسترده و فراگیر ارائه شده، یک سیاست پویا برای همه کشور است و چارجوبی برای تصمیمات آینده و دادن اختیار به استان‌ها نیز می‌باشد. بر مبنای آن، در هر شهری که به تشخیص ستاد ملی استانی دچار شاخص‌های ابتلا و مرگ و میر شده باشد، تعطیلی براساس مناطق زرد، نارنجی و قرمز به طور گسترده اِعمال خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی