[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

جمع‌آوری ۱۶۵هزار کیلوگرم پسماند در اولین بارندگی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: این سازمان با شروع فصل پاییز و قبل از آغاز بارندگی‌ها اقدامات زیادی برای پاکسازی شهر انجام می‌دهد.
خوشبخت بیان کرد: علاوه بر جمع آوری روزانه پسماند، جمع آوری لاستیک‌های مستعمل، سرشاخه‌ها و برگ درختان سطح شهر از مهم‌ترین فعالیت‌های سازمان می‌باشد و اهمیت آن در جلوگیری از سد معبر، حفظ زیبایی منظر شهری و به ویژه در جلوگیری از انسداد جداول، کانال‌ها و دهانه پل‌ها هنگام بارندگی می‌باشد.
وی با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه سال جاری تا زمان اولین بارندگی بیش از 165 هزار کیلوگرم لاستیک، سرشاخه و برگ از سطح معابر شهر جمع آوری شده است؛ پاکسازی هفتگی ضایعات داخل رودخانه خشک که اصلی ترین مسیر جریان آبهای ناشی از بارندگی می‌باشد را از فعالیتهای سازمان مدیریت پسماند برشمرد.
خوشبخت اقدامات سازمان در حین بارندگی را استقرار پاکبانان سطح شهر در بالای دریچه‌ها و گاردهای جداول و کانال‌ها به صورت شیفت‌های 8 ساعته در هر شبانه روز و در بیش از 100 نقطه مهم شهر بیان کرد و گفت: برای استقرار و محافظت پاکبانان از چترهای‌های مخصوص در این نقاط استفاده کرده ایم و پاکبانان با خاطر آسوده برای خدمت رسانی به شهروندان و جلوگیری از انسداد جداول و آب‌گرفتگی معابر در روزهای بارندگی اقدام می‌کنند.
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند، خوشبخت در پایان از شهروندان درخواست نمود با رعایت برنامه زمان بندی جمع آوری پسماند و عدم تخلیه پسماند‌ها و ماسک‌ها در معابر و جداول پاکبانان شهر را در تنظیف شهر به ویژه در روزهای بارندگی یاری نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی