[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۲۰
  • دوره جدید

مرکز منتخب درمان سرپایی کرونا در شهر صدرا، شنبه راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از راه اندازی مرکز منتخب درمان سرپایی کرونای «حافظ» در شهر صدرا، از روز شنبه، یکم آذر خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر، راه اندازی مرکز منتخب درمان سرپایی کرونا «حافظ» را تلاشی در راستای گسترش مراکز ۱۶ ساعته در استان فارس و تقویت خدمات سرپایی درمان مراجعان و بیماران کووید ۱۹ برشمرد. او با اشاره به افزایش تعداد مراکز ۱۶ ساعته دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ۵۳ مرکز در استان افزود: در این راستا تعداد مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا در شیراز نیز به ۱۴ مرکز افزایش یافته است که یکی از آخرین مراکز در دست اقدام، مرکز ۱۶ساعته منتخب درمان سرپایی حافظ، واقع در بلوار حافظ شهر صدراست که ساختمان آن در حال آماده سازی و تجهیز بوده و از روز شنبه، یکم آذر، آغاز به کار می‌کند.
معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: این مرکز برای خدمت به مردم شهر صدرا، از ساعت هشت صبح تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه، فعال بوده و در صورت نیاز، نوبت‌های کاری آن افزایش می‌یابد.
دکتر همتی اظهار کرد: در این مرکز پزشک آموزش دیده، پرستار و مراقب سلامت حضور داشته و ضمن انجام معاینه و بررسی شرایط بیماران، خدماتی نظیر نمونه گیری‌های تشخیصی کرونا، تجویز دارو و تجویز سیتی اسکن به بیماران و مراجعان ارائه می‌شود. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تلاش می‌شود تا خدمات مراکز ۱۶ ساعته استان از نظر کمی و کیفی توسعه یابد، این امر را اقدامی تأثیرگذار برای کاهش بار مراجعه به بیمارستان‌ها و بهبود خدمات درمانی برای نجات جان بیماران برشمرد. به گفته دکتر همتی در حال حاضر مراکز ۱۶ ساعته، روزانه پذیرای بیش از دو هزار مراجعه کننده در استان هستند. او یادآور شد: با توجه به وجود ظرفیت مناسب بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا در شهر صدرا و همکاری این مرکز درمانی بزرگ شیراز با دانشگاه، در طول این مدت خدمات بسیار ارزشمندی در حوزه سرپایی و بستری به شهروندان شهر صدرا به کمک این بیمارستان ارائه شده و با راه اندازی مرکز منتخب درمان سرپایی حافظ، خدمات سرپایی از بستری تفکیک می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی