[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

فرمانده سپاه فجر فارس با ارائه آمار و ارقام خبر داد: پیشتازی بسیج در عرصه محرومیت‌زدایی و سازندگی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: فلسفه وجود و پیدایش بسیج استفاده از ظرفیت آحاد جامعه برای رفع مشکلات و مواجهه با همه بحران‌هاست. سردار یدالله بوعلی صبح دیروز سه شنبه ۲۷ آبان ماه در نشست خبری تشریح برنامه‌‌های هفته بسیج با اصحاب رسانه به گوشه ای از اقدامات حمایتی انجام شده اشاره کرد و بیان داشت: طی دو مرحله زرمایش کمک‌های مؤمنانه در استان فارس بیش از دو میلیون و ٣٠٠ هزار بسته معیشتی در میان اقشار نیازمند جامعه و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا توزیع شده است. این کمک‌ها مشتمل بر صد‌ها هزار بسته بهداشتی، نذر خون، بخشش و تخفیف اجاره‌ها، صد هزار بسته لوازم‌ التحریر و پوشاک مورد نیاز دانش‌آموزان بوده و مرحله سوم ان در استان نیز آغاز شده و در طول هفته بسیج تداوم می‌‌یابد.
 تأسیس 4 قرارگاه برای محرومیت‌زدایی
وی با اشاره به فعالیت‌های جهادی بسیج و سپاه در حوزه سازندگی تفزود: بسیج و سپاه فجر فارس در حوزه عمرانی به واسطه گستردگی ظرفیت و جامعه هدفی که دارد، اقدام به راه‌ اندازی چهار قرارگاه کرده است. قرارگاه پیشرفت و آبادانی با مأموریت رفع محرومیت دهستان‌‌ها از جمله این قرارگاه‌ هاست که شش دهستان را مورد هدف قرار داده و در هفته بسیج ١٧ پروژه به ارزش سه میلیارد و ٣٦٠ میلیون تومان را بهره برداری می‌کند. بوعلی در ادامه با اشاره به این که قرارگاه شهید اسکندری در ١٥ محله محروم شیراز با استفاده از هم‌ افزایی ظرفیت سایر نهادها، مشغول به فعالیت است، بیان داشت: بیش از یک ‌هزار پروژه در محلات شیراز تعریف شده که بخشی از این پروژه‌ها در هفته بسیج افتتاح می‌شود. فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه بسیج دارای اقشار متعددی است و همه آحاد جامعه را با ٢٢ قشر تخصصی در بر می‌گیرد، گفت: اگر مسئله و مشکلی فراتر از ظرفیت یک سازمان در سطح ملی پیش بیاید، بسیج با استفاده از ظرفیت مردمی به میدان می‌‌آید. سردار بوعلی با تحسین اقدامات بسیجیان و حضور مؤثر آنان در همه عرصه‌ها، گفت: امسال نیز همانند سال‌‌های قبل برنامه‌های متعددی با رویکرد کمک‌های مؤمنانه اجرایی خواهد شد و در مجموع بیش از 10 هزار ویژه برنامه در سراسر استان فارس برگزار خواهد شد.
 پیشگیری و درمان در زمره وظایف اصلی سپاه
وی با بیان اینکه امروز مردم در عرصه معیشت تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته‌اند، گفت: ورود به پیشگیری و درمان از وظایف اصلی سپاه و بسیج است. فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه هفته بسیج همزمان با ٣٠ آبان ماه مصادف با ولات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آغاز می‌شود، عنوان کرد: حضور مسئولان در سطح همه رده‌های بسیج و کانون ‌ها، اعزام گروه‌ها و تیم‌های جامع پزشکی در مناطق محروم و ویزیت رایگان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.سردار بوعلی اضافه کرد: در راستای اجرای این مهم طرح همیار سلامت با نام شهید سلیمانی در دستور اجرا قرار گرفته و براساس این طرح استان فارس به ٦٠٠ بلوک تقسیم شده و هر بلوک یک فرمانده دارد و هر فرمانده موظف است ملزومات بهداشتی مورد نظر را برای مرکز جامع سلامت را تأمین کند. همچنین بیماریابی برابر پروتکل‌‌های اعلامی و مراقبت از بیماران به دو شکل پیش و پس از طی دوران قرنطینه از دیگر موارد پیش ‌بینی شده در این طرح است. وی با بیان اینکه همه اقدامات لازم با همکاری مراکز جامع سلامت انجام خواهد شد، از برپایی غرفه‌های جمع آوری و توزیع کمک‌های مومنانه در هفته بسیج خبر داد و گفت: فارس متفاوت از استان‌های دیگر در این زمینه ورود کرده و ثابت کرد که دارای شهروندانی نوع دوست و دارای فرهنگ است و به موقع در صحنه حضور می‌یابند.
 بسیج پیشتاز کمک‌های مؤمنانه
فرمانده سپاه فجر فارس ادامه داد: دو مرحله زرمایش کمک‌های مؤمنانه در فارس برگزار شده و مرحله سوم کمک‌های مؤمنانه در استان نیز آغاز شده و در طول هفته بسیج تداوم می‌یابد. وی همچنین برگزاری میز خدمت توسط بسیج ادارت، برپایی غرفه‌های خدمات مشاوره، میقات صالحین، برگزاری نمایشگاه مجازی با موضوع مکتب مقاومت و تفکر بسیجی، رونمایی از طرح‌های عمرانی، راه‌اندازی پویش‌های تخصصی برای حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد فرهنگیان، برگزاری نشست‌‌های روشنگری به شکل مجازی و برگزاری یادواره‌های شهدا به صورت محله محوری با رعایت پروتکل‌ها را از دیگر برنامه‌هایی این هفته اعلام کرد.سردار بوعلی با بیان اینکه بسیج و سپاه فجر فارس در حوزه عمرانی سپاه به واسطه گستردگی ظرفیت و جامعه هدفی که دارد، با راه‌اندازی چهار قرارگاه اقداماتی را انجام داده و در دست اجرا دارد، گفت: در هفته بسیج ١٧ پروژه به ارزش سه میلیارد و ٣٦٠ میلیون تومان را بهره برداری می‌کند. فرمانده سپاه فجر فارس با اشاره به فعالیت قرارگاه بسیج سازندگی نیز گفت: این قرارگاه در همه استان و در حوزه‌های تولید، عمران، بهداشتی و اشتغال‌زایی ورود کرده و در هفته بسیج بیش از ٩٥ پروژه به ارزش ١٥ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان را به بهره برداری می‌رساند.
 ارائه خدمات به اقشار کمتر برخوردار جامعه
فرمانده سپاه فجر ادامه داد: هزار پروژه در محلات شیراز تعریف شده است که بخشی از این پروژه‌ها در هفته بسیج افتتاح می‌شود. وی به فعالیت قرارگاه جوادالائمه(ع) نیز اشاره و بیان کرد که این قرارگاه در سایر شهرستان‌ها هم فعالیت می‌کند و بیان کرد: با محوریت بسیح جامعه کشاورزی استان نیز پایش سلامت دام‌ها و اجرای واکسیناسیون تحت عنوان کلینیک دامپزشکی سیار در هفته اجرایی استارت می‌خورد.سردار بوعلی همچنین رونمایی از نظام جامع خدمات بسیجیان و اهدای کارت ایثار به رزمندگان را از دیگر برنامه‌های قابل اجرا توسط سپاه فجر فارس در هفته بسیج ذکر کرد. وی تصریح کرد: همچنین یکی دیگر از برنامه‌ها در هفته بسیج برای ابراز هم دردی با خانواده‌های داغدار بیماران کروناست که توسط پایگاه‌ها صورت می‌گیرد، اقدام بعدی که با محوریت جامعه بسیج کشاورزی انجام خواهد شد، پایش سلامت دام و اجرای واکسینه دام‌هاست.
 تجلیل از مقام شامخ مدافعان حرم
فرمانده سپاه فجر فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ثبت و مستندسازی سیره و زندگی شهدای مدافع حرم در قالب تولیدات فرهنگی فاخر و مخاطب پسند نظیر کتاب، فیلم و مستند یکی از رسالت‌های مهم فعالان فرهنگی و هنرمندان انقلابی است. سردار یدالله بوعلی با بیان اینکه شخصیت بزرگوار شهید عبدالله اسکندری به‌عنوان یکی از مردان مجاهد در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی ماندگار شده است، گفت: سردار شهید عبدالله اسکندری یکی از افتخارات استان فارس است و مستند عبدالله جلوه‌هایی از نورانیت شخصیت بزرگ شهید اسکندری را به نمایش گذاشته است. وی ضمن تجلیل از دست اندرکاران و سازندگان مستند عبدالله، گفت: سردار شهید عبدالله اسکندری یکی از افتخارات استان فارس است و این مستند از جنبه معرفی شخصیت شهید و تأثیرگذاری معنوی بر روی مخاطب موفق عمل کرده است. فرمانده سپاه فجر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم اهل بیت(ع)، گفت: ثبت و مستندسازی سیره و زندگی شهدای مدافع حرم در قالب تولیدات فرهنگی فاخر و مخاطب پسند نظیر کتاب، فیلم و مستند یکی از رسالت‌های مهم فعالان فرهنگی و هنرمندان انقلابی است. سردار بوعلی خاطرنشان کرد: سیره و زندگی شهدای والامقام دفاع مقدس و مدافع حرم الگو و نمونه سبک زندگی ایرانی اسلامی است و این شهدا معیار و شاخص انقلابی گری و ولایتمداری هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی