[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

غوغای قبرستان‌ها، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌ها در خصوص تدفین اموات کرونایی گفت: آرامستان بهشت احمدی دارای امکانات و زیرساخت‌های لازم و مطلوب می‌باشد و شهروندان هیچگونه تردید و نگرانی در خصوص تدفین اموات خود نداشته باشند.
علی پارسازاد در سخنان خود به برخی مشکلات و دشواری‌های موجود در فرایند دفن اموات مبتلا به کرونا اشاره نمود و به منظور رفع برخی ابهامات تصریح کرد: اولویت محل دفن اموات مبتلا به کرونا طبق دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی، آرامستان بهشت احمدی و مرجع ذی صلاح صدور مجوز جهت دفن در سایر آرامستان‌ها نیز دانشگاه علوم‌پزشکی تعیین گردیده است.
وی افزود: آرامستان بهشت احمدی دارای زیرساخت‌های لازم به لحاظ فنی و بهداشتی می‌باشد و امکانات موجود در این آرامستان درخور و شایسته شهروندان فراهم گردیده است. علی پارسا زاد خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت آرامستان‌ها حداکثر تلاش خود را جهت کاهش آلام و کسب رضایت شهروندان به کار گرفته است و با تمام قوا در صدد تسریع امور و رفع مشکلات هستیم.
پارسازاد مهم‌ترین دلایل و مشکلات روند دفن اموات را به اختصار برشمرد و گفت: با توجه به لزوم جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری مراحل تغسیل، تکفین و تدفین اموات مبتلا به کرونا با حداکثر ملاحظات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تحت نظارت مراجع ذی‌صلاح، در چند مرحله انجام می‌گردد و در مجموع رعایت این موضوعات، فرایند را زمان بر و سازمان را با محدودیت زمانی مواجه ساخته است. 
وی به دلایل دیگری نیز اشاره نمود و افزود: افزایش ناگهانی و قابل توجه تعداد متوفیان مبتلا به کرونا، پافشاری و اصرار تعدادی از خانواده‌ها جهت دفن اموات در آرامستان‌های محله ای و دارالرحمه، عدم مراجعه بستگان برخی از متوفیان به علت درگیر بودن با بیماری، صرف زمان طولانی هنگام انتقال متوفی از بیمارستان به غسالخانه و از غسالخانه به آرامستان به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌ها و برقراری شرایط امن در تردد و اطمینان از عدم انتشار ویروس در طول مسیر و جلوگیری از ابتلای سایرین از جمله بستگان متوفی، افراد خدمات رسان و رانندگان حمل متوفی، اجتناب از غسل و دفن همزمان دو یا چند میت به لحاظ جلوگیری از تجمع افراد و همچنین ارائه خدمات تغسیل و اعزام بسیاری از اموات شهرستان‌های استان و خارج از استان مهم‌ترین مشکلات موجود هستند.
 علی پارسازاد در ادامه به تصمیمات و اقداماتی که سازمان مدیریت آرامستان‌ها و شهرداری شیراز به منظور حل معضلات موجود و تسریع در این روند اتخاذ و اجرایی نموده است اشاره کرد و گفت: طبق دستور شهردار شیراز به منظور تسریع و تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، امکانات و نیروی انسانی مرتبط را تا حد مناسب افزایش دادیم و طی یک ضرب الاجل اقدام به ساخت و تجهیز غسالخانه‌های ویژه جهت اموات مبتلا به کرونا کردیم که به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
در پایان رئیس سازمان آرامستان‌های شهرداری شیراز تأکید کرد که کلیه خدمات در آرامستان بهشت احمدی شهرداری شیراز رایگان می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی