[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

مدیر بنیاد مسکن شهرستان خنج: ضمانت زنجیره‌ای راهکار کارشناسی‌شده برای اعطای تسهیلات روستایی است، روزنامه شیراز نوین

نشست کارشناسی و هماهنگی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خنج با رئیس بانک مسکن در این شهرستان در خصوص جذب تسهیلات بهسازی مسکن روستایی و مسکن محرومین و بررسی راهکاری اخذ ضمانت و اخذ ضمانت زنجیره ای جهت متقاضیان مسکن روستایی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس احمد عبداللهی در این نشست با بیان اینکه ضمانت زنجیره ای راهکار شناخته شده و کارشناسی برای اعطای تسهیلات روستایی است افزود: همه اقدامات در راه روان سازی اعطای تسهیلات روستایی باید در نظر گرفته شود و از همه ظرفیت‌های قانونی دراین مسیر استفاده گردد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خنج در ادامه افزود: ضمانت زنجیره‌ای مورد تأکید بانک مرکزی است و بانک‌ها ملزم به پذیرش و ثبت آن هستند ضمانت زنجیره‌ای برای اعطای تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی مصوبه دولت است و بانک مرکزی برای اجرای کامل آن در بانک‌ها تأکید کرده است.
عبداللهی با بیان اینکه مشکلات ضمانت نباید مانعی در راه اعطای تسهیلات به متقاضیان روستایی ایجاد کند افزود: بانک‌ها دراین میان ضمن آنکه باید موضوع بازگشت سرمایه را در نظر داشته باشند باید برای روان سازی روند اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان مسکن روستایی نیز تعامل و هم افزایی داشته باشند.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خنج خاطر نشان کرد: شرط داشتن ضامن کارمند در پرداخت وام مسکن عمده ترین مشکل بهره مندی متقاضیان روستایی در بخش ساخت و مقاوم سازی در سال‌های گذشته بوده است و با توجه به دستورالعمل‌های موجود که از سوی دولت به سازمان‌های مربوطه و بانک‌ها نیز ابلاغ شد، پرداخت وام مقاوم سازی مسکن با ضمانت زنجیره‌ای قابل پرداخت خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی