[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

واگذاری امور راهبری شهرک صنعتی اقلید ۱ به صنعتگران، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به ایجاد 6 شهرک یا ناحیه صنعتی در شهرستان اقلید گفت: شهرستان اقلید از لحاظ آمار تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده، رتبه نخست استان فارس را به خود اختصاص داده به نحوی که در این شهرستان هم اکنون، شهرک‌های صنعتی اقلید 1 و 2 و نواحی صنعتی تیمارجان، خنجشت، حسن‌آباد و سده راه اندازی شده است و کار واگذاری زمین در همه این شهرک‌ها و نواحی صنعتی انجام می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس احد فتوحی در بازدید از نواحی صنعتی حسن آباد، تیمارجان و شهرک صنعتی اقلید ۱ افزود: در حال حاضر ۱۲۲ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک‌های صنعتی اقلید منعقد شده که شهرک صنعتی اقلید ۱ با دارا بودن ۸۵ قرارداد بیشترین تعداد قرارداد و پس از آن ناحیه صنعتی تیمارجان با ۱۹ قرارداد، ناحیه صنعتی سده با ۷ قرارداد، نواحی صنعتی خنجشت و حسن آباد هرکدام با پنج قرارداد و اقلید2 نیز با یک قرارداد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. فتوحی افزود: در قالب این قراردادها جمعاً ۵۰ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است. وی اضافه کرد: همچنین ۳۴ واحد تولیدی و صنعتی نیز در این شهرک‌های صنعتی با اشتغال افزون بر 400 نفر در مرحله بهره برداری قرار دارند.
 مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس، با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی اقلید در مجموع ظرفیت استقرار 5هزار واحد تولیدی صنعتی صنفی خدماتی و کارگاهی فراهم شده است گفت: با توجه به اینکه در افق توسعه صنعتی شهرستان شهرکها و نواحی صنعتی از جایگاه ویژه‌ای برای جذب و استقرار سرمایه گذاران برخوردار هستند توسعه زیرساخت‌ها نیز متناسب با جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از شهرک صنعتی اقلید1 نیز به متقاضیان واگذار و این شهرک جز شهرک‌های صنعتی تقاضا محور شهرستان قرار دارد کار توسعه این شهرک صنعتی نیز در مرحله انجام است که امیدواریم با الحاق اراضی اطراف شهرک صنعتی بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران فراهم شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه مشوق‌های سرمایه گذاری در مناطق محروم و کم توسعه یافته در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اقلید اعمال می‌شود گفت: متقاضیان سرمایه گذاری در این شهرک‌ها و نواحی تنها ۱۰ درصد از حق انتفاع را به صورت نقدی پرداخت می‌کنند و مابقی مبلغ نیز در اقساط ۴۸ ماهه از متقاضیان اخذ می‌شود.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین درجلسه با اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی اقلید1 با اشاره به واگذاری امور راهبری شهرک صنعتی اقلید 1 به شرکت خدماتی متشکل از صنعتگران مستقر در این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: واگذاری امور شهرک صنعتی به شرکت خدماتی، بستر مناسبی برای ارائه خدمات مطلوب به صنعتگران فراهم می‌کند و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز حمایت‌های لازم را از این شرکت در راستای اداره بهتر شهرک صنعتی انجام خواهد داد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از واگذاری اراضی صنعتی فاز عملیاتی شهرک صنعتی اقلید 1 به سرمایه گذاران خبر داد و گفت: با توجه به استقبال سرمایه گذاران، عملیات اجرایی طرح توسعه در اراضی به مساحت 50 هکتار انجام و با مدل‌های تشویقی آماده واگذاری به متقاضیان خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی