[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

ستاره‌ها چطور بازیگر شدند؟، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خراسان، برخی بر این باورند فقط با استعداد ذاتی، موقعیت خوب، حضور در کلاس‌های بازیگری و پیشنهاد کارگردانان می‌توان بازیگر شد. گروهی نیز معتقدند با شانس، پارتی، پول و داشتن نسبت فامیلی با یک سینماگر بازیگر می‌شوند. اینکه بازیگران چطور سر از سینما و تلویزیون درآوردند، خیلی حساب و کتاب ندارد. این که بازیگران چگونه و از چه طریق عکس هایشان بر سر در سینماها جا خوش کرد یا به عنوان بازیگر روی جلد مجلات سینمایی و نشریات رفتند، ماجراهای جالبی دارد که شاید خواندنشان خالی از لطف نباشد.
حامد بهداد: او دوستی عمیقی با رامبد جوان داشته و در شرکت تبلیغاتی وی کار می‌‌کرده و دستیارش بوده است. گویا در فیلم «آخر بازی» همایون اسعدیان به رامبد نقشی پیشنهاد شده بود و او حامد بهداد را به جای خودش معرفی کرد. فیلمی که بهداد به خاطرش نامزد دریافت سیمرغ شد.
بهرام رادان: پس از پایان خدمت سربازی دنبال کار می‌گردد که در بین آگهی‌‌های روزنامه‌‌ها چشمش به آگهی کلاس‌‌های بازیگری «هیوا فیلم» می‌خورد. یک هفته پس از آغاز کلاس‌ها، فرم انتخاب بازیگر یک فیلم سینمایی را پر می‌کند. در کلاس ثریا قاسمی، فیلم‌نامه «شور عشق» به او داده می‌شود. نقشی که فکر می‌‌کرد یکی دو دیالوگ بیشتر ندارد غافل از اینکه نقش اصلی فیلم بود.
ساره بیات: حدود دو سال تئاتر کار کرد، ولی به خاطر درس و دانشگاه چند سالی کار نکرد. در جشنواره تئاتر پلیس به عنوان بازیگر اول زن انتخاب شد. با کلاس‌‌های پرویز پرستویی شروع کرد و برای سریال تاریخی «یک مشت پر عقاب» به اصغر هاشمی معرفی شد.
بهنوش بختیاری: یکی از دوستان به او پیشنهاد می‌کند در کلاس‌‌های آموزش بازیگری مهتاب نصیرپور شرکت کند. در این کلاس‌ها با نگار عابدی، سحر صباغ سرشت، شایسته ایرانی و بهاره مشیری همکلاسی بود. نخستین بازی اش نقش کوتاهی در سریال «هوای تازه» بود که مهتاب نصیرپور، او را برای آن سریال معرفی کرد.
هدیه تهرانی: روزی در فروشگاه می‌خواسته برای کارهای دکوراسیونش حصیر بخرد، که آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا را دید. آن‌ها به وی پیشنهاد بازی در فیلمی را می‌دهند که پاسخش منفی بود. با پیگیری آن‌ها برای فیلم «روز واقعه» دعوت شد. چون نقش کوتاه «راحله» بیشتر یک تیپ ساده بود، آن را نپذیرفت. ولی در یک اتفاق ساده و آشنایی با مسعود کیمیایی، بازیگری را با فیلم «سلطان» آغاز کرد.
شهاب حسینی: او به شهرهای مختلف سفر و برنامه‌ اجرا می‌‌کرده است. دوستش که دستیار کارگردان مجموعه‌ «جمعه‌ها با شبکه 2» بود، برای آیتم طنز سراغ او آمد. برای اجرای برنامه‌ ای به اسم «اکسیژن» تست داد و انتخاب شد و «پلیس جوان» او را به عنوان بازیگر شناساند.
مصطفی زمانی: در دوره ابتدایی هر روز سر صف در مدرسه قطعه‌های نمایشی کوتاهی را می‌‌نوشت و با دوستانش اجرا می‌کرد. زمان بازی در نخستین تجربه اش یعنی نقش «یوزارسیف» جوان و کم‌ تجربه بود و چیز زیادی درباره بازیگری نمی‌دانست. وی پس از تست دادن نزد فرج الله سلحشور برای بازی در سریال «یوسف پیامبر(ع)» انتخاب شد.
همایون ارشادی: روزی پشت چراغ قرمز ایستاده بوده که نگاه سنگین کسی را روی خودش احساس می‌کند. کیارستمی وی را به همکاری دعوت می‌کند و از او می‌خواهد در «طعم گیلاس» جلوی دوربینش برود. اما «درخت گلابی» مهرجویی موقعیتش را به عنوان یک بازیگر تثبیت کرد. اینکه کسی 
معماری خوانده باشد و کیارستمی سراغش بیاید، کاملاً شانس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی