[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش عنوان کرد: سلامت و معیشت باشگاه‌داران دغدغه اداره‌کل ورزش و جوانان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: معیشت باشگاه داران در کنار سلامت از اولویت‌های اداره کل می‌باشد.
عباس حاجی زاده در نشست بررسی شرایط انجام ورزش در زمان کرونا و همچنین بررسی مشکلات باشگاه داران با تأکید بر اینکه همه جامعه ورزش باید تابع مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا باشند، گفت: در استان 1150 باشگاه ورزشی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و 700 مکان ورزشی دولتی نیز در اختیار اداره کل ورزش و جوانان می‌باشد که با احتساب اماکن ورزشی سایر دستگاه‌ها در حدود 3 هزار مکان ورزشی در استان وجود دارد که در بحث کرونا دچار آسیب شده اند.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: تاکنون 5 میلیارد و پانصد میلیون تومان به باشگاه‌های خصوصی استان تسهیلات پرداخت شده اما به دلیل تعطیلی و محدودیت‌هایی کرونایی، باشگاه داران برای پرداخت اقساط با مشکل مواجه هستند.
وی ادامه داد: سلامت، امنیت و معیشت باشگاه داران 3 اولویت اصلی ماست که سلامت جامعه ورزش اولویت اول ما می‌باشد و همه ما باید همچنان تابع تصمیمات و مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا باشیم.
حاجی زاده همچنین با اشاره به نقش ورزش در سلامتی روح و جسم بیان کرد باید کاری کنیم که ورزش به خانه‌های مردم راه یابد و حالا که امکان ورزش در محیط‌های تخصصی نیست و به دلیل بیماری کرونا افسردگی افزایش یافته مردم در خانه‌های خود برای سلامت روح و جسم ورزش کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب در خصوص ورزش که فرمودند «ورزش هم، همانند آب و غذا یک نیاز فیزیولوژیکی است»، بیان کرد: ورزش جزء نیازهای‌های اساسی و اولویت‌های زندگی است و تحرک و پویایی جز لا ینفک زندگی و حیات است و باید تهدید ناشی از ویروس کرونا را به فرصتی تبدیل کرد و با رویکرد جدید و برنامه‌های جدید و نوین در راستای سلامت جامعه تلاش کنیم.
او ادامه داد: حفظ سلامت جامعه، نشاط و شادابی در این زمان بسیار اهمیت دارد و ورزش در بعد همگانی باید به صورت ویژه و خاص صورت گیرد تا خانواده‌ها از این سردرگمی و خستگی ناشی از این بیماری با برنامه‌های مفرح ورزشی در خانه با حداقل امکانات ورزشی و تجهیزات خود، و خانواده خود را به سمت شور و نشاط و تحرک ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی