[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

پرداخت کمک مازاد بر یارانه ماهانه به معلولان ، روزنامه شیراز نوین

معاون توان‌بخشی بهزیستی فارس از تأمین دوچندانی بسترها و تمهیدات لازم بهداشتی، درمانی و معیشتی برای معلولان فارس خبر داد.
حمید گودرزی دیروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بهزیستی استان فارس از مراکز تجمعی و شبانه‌روزی تحت نظارت حمایت‌های ویژه‌ای می‌کند، گفت: با توجه به حساسیت ناتوانی و معلولیت این موضوع مهم جامعه هدف سازمان بهزیستی است. 
او افزود: این سازمان با هدف عدم کاهش کیفیت خدمت‌رسانی در مراکز خود و به‌ویژه مراکز تجمعی و شبانه‌روزی تحت‌نظارت بهزیستی فارس، علاوه‌بر یارانه ماهانه اقدام به پرداخت کمک‌هزینه‌های نقدی و غیرنقدی دیگری می‌کند. 
گودرزی با اشاره به کارهایی که انجام می‌شود، اضافه کرد: اقداماتی تحت‌عناوین مختلف جهت تجهیز این مراکز به وسایل بهداشتی و درمانی (پالس اکسی‌متر، ماسک، گان، کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن‌ساز، مواد ضدعفونی‌کننده) انجام خواهد شد و همچنین تأمین نیروی انسانی و تشویق پرسنل این مراکز به جهت کار در شرایط سخت در چندین نوبت ازجمله اقدامات دیگر خواهد بود. 
او همچنین ادامه داد: تمامی افراد دارای ضایعه نخاعی، معلولان شدید و خیلی شدید بسترگرای تحت پوشش، به ازای هر نفر مبلغ 250هزار تومان جهت تأمین وسایل بهداشتی علاوه بر دریافت‌های مستمر پرداخت شده است. 
 همچنین تمهیدات لازم جهت کلیه بازدیدها و پذیرش‌های جدید در مراکز با توجه به پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها به‌صورت مجازی فراهم شده است. 
گودرزی درخصوص پذیرش‌های جدید تصریح کرد: تمامی پذیرش‌های جدید شهرستان‌های سفید و نارنجی، منوط به داشتن تست منفی کرونا و گذر از اتاق قرنطینه خواهد بود. 
او بیان کرد: سازمان بهزیستی فارس با داشتن بیش از 53 مرکز شبانه‌روزی توان‌بخشی، 101 کمپ ترک اعتیاد و 30 مرکز شبه‌خانواده به دلیل رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و پیگیری مجدانه تاکنون کمترین آسیب ممکن را داشته است. 
لازم به ذکر است ایجاد محدودیت‌هایی که در مراکز تحت‌عنوان «لغو هرگونه بازدید، ملاقات و اجبار در داشتن آزمایش‌های کرونا» صورت گرفته، صرفاً جهت ایمن‌سازی شرایط موجود در مراکز است.
معاون توان‌بخشی اداره‌کل بهزیستی فارس با اشاره به پذیرش افرادی با دستور مقام قضائی تحت‌عنوان بی‌سرپرست، فاقد سرپرست و مجهول‌الهویه گفت: پذیرش افراد به علت نداشتن آزمایش‌های کرونا و لازم‌الاجرابودن این دستورات مشکل‌ساز می‌شود؛ بنابراین جا دارد که همکاری لازم در این راستا صورت پذیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی