[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

خون نیاز اول فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل انتقال خون فارس گفت: با توجه به کاهش شدید ذخایر خون در استان به دنبال شیوع ویروس کرونا، هم‌اینک نیاز شدید و فوری به تمام گروه‌های خونی داریم.
مسعود ترابی، دیروز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شیوع ویروس کرونا سبب کاهش مراجعه مردم برای اهدا خون شده که این مسئله کاهش ذخایر خونی را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: مردم از طریق تماس‌های تلفنی و پیامک نگرانی خود نسبت به ویروس کرونا را اعلام کرده‌اند که اطمینان می‌دهیم که تمام پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح ممکن در سازمان انتقال خون رعایت می‌شود.
او اظهار داشت: تمام مراجعان برای اهدای خون در بدو ورود به وسیله دستگاه لیزری تب سنجی شده و دست‌های آنها نیز با مواد ضدعفونی استریل می‌شود و پس از دریافت ماسک به محل اهدا خون راهنمایی می‌شوند. مدیر کل انتقال خون فارس بیان کرد: در سالن اهدای خون نیز بین پرسنل سازمان و اهداکنندگان به وسیله پارتیشن‌های شیشه‌ای فاصله ایجاد شده و تماس مستقیم به طور کامل از بین رفته است.
ترابی گفت: در سالن پذیرش نیز بین صندلی اهداکنندگان فاصله‌گذاری اجتماعی به طور کامل رعایت شده و تخت‌های خون‌گیری هم با فاصله بسیار زیادتری نسبت به گذشته قرار گرفته‌اند تا در زمان اهدای خون نیز فاصله‌گذاری رعایت شده باشد.
او افزود: علاوه بر این، پک‌هایی که در هنگام خون‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد عموماً یک بار مصرف و کاملاً استریل و بهداشتی هستند.
وی گفت: تمام کسانی که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲ یا سه مرتبه برای اهدای خون مراجعه کرده‌اند در سلامت کامل هستند و با هیچ مشکلی مواجه نشده‌اند.
مدیر کل انتقال خون فارس بیان کرد: در این ایام عمده نگرانی ما بیمارانی هستند که تزریق خون برای حیات آنها ضروری است که از جمله می‌توان به بیماران تالاسمی، سرطان خون، جراحی‌های قلب، پیوند اعضا و همچنین مصدومان حوادث و اورژانسی اشاره کرد.
ترابی اضافه کرد: ۲ پایگاه ثابت در شیراز شامل پایگاه مرکزی در خیابان قصردشت ایستگاه قوامی و پایگاه شماره ۲ در میدان نمازی جنب درمانگاه امام رضا(ع) همه روزه از ساعت هشت صبح تا ۱۹ و ۴۵ به شکل یکسره در خدمت اهدا کنندگان هستند.
وی گفت: پایگاه قصردشت ما در روزهای تعطیل نیز از هشت صبح تا ۱۹ به شکل یکسره در خدمت اهدا کنندگان است.
او اضافه کرد: در هفت شهرستان شامل فسا، جهرم، داراب، آباده، لارستان، مرودشت و کازرون نیز مردم می‌توانند از ساعت هشت صبح تا ۱۳ با مراجعه به پایگاه‌های ثابت خون‌گیری نسبت به اهدای خون اقدام کنند. مدیرکل انتقال خون فارس افزود: در سایر شهرستان‌های فاقد پایگاه ثابت نیز واحد سیار ما جهت خون گیری حضور خواهد یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی