[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

چاق کردن صورت در هفت روز، روزنامه شیراز نوین

با داشتن رژیم غذایی مناسب و با تأمین کردن ویتامین ها، کالری، مواد مغذی مورد نیاز و با رفع کردن کم آبی بدن شما می‌توانید باعث چاق شدن صورت شوید. برای این منظور شما باید بعضی از مواد غذایی را بیشتر مصرف کنید.
به گزارش همگردی، چاق کردن صورت یکی از خواسته‌های افرادی است که صورت لاغر دارند. لاغری صورت مشکلی است که خیلی از افراد در طول زندگی به آن دچار می‌شوند. روش‌های مختلفی برای چاق شدن سریع صورت وجود دارد که می‌توان به رژیم غذایی مناسب، استفاده از ماسک‌های مختلف و ماساژ صورت اشاره کرد. ممکن است بر اثر بیماری، کاهش وزن و بالا رفتن سن افراد دچار لاغری صورت شوند که می‌تواند از جذابیت افراد بکاهد. بعضی از افراد برای چاق شدن صورت از روش تزریق ژل، تزریق چربی و بوتاکس استفاده می‌کنند و بعضی دیگر هم به دلیل عوارض این روش‌ها، به دنبال روش‌های طبیعی برای چاق کردن صورت هستند. اگر شما هم می‌خواهید صورت خود را به صورت طبیعی چاق کنید، پس در این بخش همراه ما باشید. در ادامه انواع ماسک صورت، روش‌های ماساژ صورت و رژیم‌های غذایی مؤثر چاقی صورت را بررسی می‌کنیم.
چاق‌کردن صورت با تغذیه و رژیم غذایی
با داشتن رژیم غذایی مناسب و با تأمین کردن ویتامین ها، کالری، مواد مغذی مورد نیاز و با رفع کردن کم آبی بدن شما می‌توانید باعث چاق شدن صورت شوید. برای این منظور شما باید بعضی از مواد غذایی را بیشتر مصرف کنید.
1. نوشیدن آب کافی
معمولاً ورزشکاران و بدنسازان در زمان انجام تمرینات ورزشی آب بدنشان کم می‌شود و بعد از مدتی متوجه می‌شوند، صورتشان لاغر شده و زیبایی اولیه را ندارد. کم آبی بدن یکی از دلایل مهم لاغری صورت است. نوشیدن آب کافی در طول روز آب میان بافتی سلول‌ها را تامین می‌کند و اثر فوق العاده ای بر چاق شدن صورت دارد.
2. نوشیدن شیر
برای چاق شدن سریع صورت هر روز شیر بنوشید. این نوشیدنی سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است و با افزایش آب رسانی به سلول‌ها ی پوستی باعث پر شدن صورت می‌شود.
3. مصرف میوه و سبزیجات
برای چاق شدن سریع صورت کافی است مصرف میوه و سبزیجات را در رژیم غذاییتان افزایش دهید. فیبر موجود در میوه و سبزیجات باعث آب رسانی به سلول‌های پوست می‌شود. اگرچه میوه‌ها کالری پایینی دارند، اما به دلیل فیبر بالایی که دارند شما را برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارند. یک هفته بعد از اضافه کردن سبزیجات و میوه‌ها به رژیم غذاییتان می‌توانید تأثیر آن بر پر شدن صورتتان را ببینید.
4. مصرف آجیل
یکی از بهترین روش‌ها برای چاق شدن صورت در یک هفته خوردن آجیل است. حب 4 مغز یکی از معجون‌های عالی است که اضافه کردن آن به رژیم غذاییتان باعث چاق شدن سریع صورت می‌شود. این حب از خرما، پسته، فندق و بادام تهیه می‌شود. 4 عدد از هر یک از این مغز‌ها را بکوبید و با دو عدد خرما یا مقداری شیره خرما ترکیب کنید، تا به شکل خمیر درآید. با این خمیر حب‌های کوچک درست کنید. روزانه 5 تا 10 عدد از این حب‌ها را بخورید تا صورتتان پر شود.
5. خوردن آب سیب‌زمینی
سیب زمینی سرشار از ویتامین ث است، بنابراین باعث آب رسانی پوست شده و به چاق شدن صورت و برجسته شدن گونه‌ها کمک می‌کند. برای پر شدن صورت در یک هفته روزانه دو لیوان آب سیب زمینی بنوشید.
6. رژیم غذایی پرکربوهیدرات
برای چاق شدن صورت در یک هفته مواد غذایی حاوی کربوهیدرات مانند نان، برنج، ماکارونی و پاستا را به رژیم غذاییتان اضافه کنید. خوردن این مواد غذایی باعث اضافه شدن چربی صورت شده و صورتتان را به سرعت چاق می‌کند.
7. خوردن جوانه گندم
کالری جوانه گندم بالاست و گنجاندن آن در رژیم غذایی باعث چاق شدن بدن و صورت می‌شود. همچنین پروتئین موجود در جوانه گندم باعث افزایش حجم عضلات می‌شود. جوانه گندم را همراه با شیر یا ماست بعد از هر وعده غذایی میل کنید یا از آن برای تهیه سالاد و طبخ غذا استفاده کنید.
8. خوردن شیر خشک
شیر خشک سرشار از ویتامین، مواد معدنی است و نقش مؤثری در آب رسانی به پوست دارد. برای چاق شدن سریع صورت دو قاشق غذاخوری شیر خشک، یک قاشق مرباخوری عسل و یک لیوان شیر را با یکدیگر ترکیب کنید. خوردن این ترکیب هر شب قبل از خواب بعد از یک ماه باعث پر شدن صورت می‌شود.
چاق‌کردن صورت با استفاده از ماسک‌های طبیعی
استفاده از ماسک‌های طبیعی باعث آب رسانی به پوست شده و در مدتی کوتاه صورت را پر می‌کند. برخی از ماسک‌ها که باعث چاق شدن سریع صورت می‌شوند.
1. ماسک خیار
استفاده از ماسک خیار باعث آب رسانی به سلول‌های پوست شده و آب میان بافتی را افزایش می‌دهد. برای تهیه این ماسک یک عدد خیار را رنده کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید، سپس بشویید. نتایج استفاده از ماسک خیار را بعد از 2 هفته می‌توانید ببینید.
2. ماسک گلاب و گلیسیرین
یک روش مؤثر برای چاق شدن سریع صورت استفاده از ماسک گلاب و گلیسیرین است. برای تهیه این ماسک گلاب و گلیسیرین را با یکدیگر مخلوط کنید و شب قبل از خواب روی صورت بمالید. صبح روز بعد صورتتان را با آب گرم بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوبتان این کار را هر شب تکرار کنید.
3. ماسک عسل و پاپایا
یک قاشق غذاخوری عسل را با میوه پاپایا له شده ترکیب کنید. این ماسک را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این ماسک هر روز صبح باعث پر شدن سریع صورت می‌شود.
4. ماسک گل رس و گلاب
یک قاشق غذاخوری خاک رس را با یک قاشق مرباخوری گلاب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. این ماسک را روی صورتتان بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند، سپس با آب سرد بشویید. استفاده روزانه از این ماسک باعث پر شدن صورت می‌شود.
5. ماسک سیب‌زمینی و ماست
آب یک عدد سیب زمینی را گرفته و آن را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب گرم بشویید.
6. ماسک جوانه گندم و موز
نصف یک موز را له کنید و آن را با دو قاشق چای خوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم ترکیب کنید. این ماسک را به مدت 30 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب ولرم بشویید.
7. ماسک جوانه گندم و ماست
برای چاق شدن سریع صورت از ماسک جوانه گندم استفاده کنید. برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم، دو قاشق غذاخوری ماست و نصف آووکادو له شده را با یکدیگر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب ولرم بشویید.
8. ماسک تخم شنبلیله
تخم شنبلیه را پودر کنید، سپس یک قاشق غذاخوری از پودر آن را با مقداری آب ترکیب کنید، تا خمیر شود. این ماسک را ابتدا به مدت 1 الی 2 دقیقه روی پوستتان ماساژ دهید. سپس 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا خشک شود و با آب ولرم بشویید. انجام اینکار 2 تا 3 بار در روز باعث چاق شدن سریع صورت می‌شود.
9. ماسک سیب درختی
مواد مغذی سیب باعث پر شدن صورت و برجسته شدن گونه‌ها می‌شوند. یک عد سیب را رنده کنید و هر روز صبح آن را روی صورتتان بمالید و چند دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی صوتتان بماند، سپس با آب گرم بشویید.
10. ماسک شیر خشک
یک روش آسان برای پر شدن سریع صورت استفاده از ماسک شیر خشک است. برای تهیه این ماسک شیر خشک، روغن زیتون و شکر را ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید. این ماسک را به مدت نیم ساعت روی صورتتان قرار دهید، سپس بشویید.
چاق‌شدن صورت در یک هفته با ماساژ
یک روش مؤثر دیگر برای چاق شدن صورت در یک هفته ماساژ آن با روغن‌های طبیعی است. برای ماساژ صورت می‌تواند از مواد زیر استفاده کنید:
1. ماساژ صورت با روغن زیتون
یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی صورتتان ماساژ دهید، سپس اجازه دهید این روغن به مدت 5 تا 10 دقیقه روی پوستتان بماند، بعد با آب گرم بشویید. ماساژ روزانه صورت با این روغن باعث پرشدن آن می‌شود.
2. ماساژ صورت با شیر سرد
برای چاق شدن سریع صورت کافی است هر روز صورتتان را با شیر سرد ماساژ دهید. ابتدا شیر را به مدت 20 دقیقه روی صورتتان ماساژ دهید، سپس 5 دقیقه دیگر صبر کرده و آن را بشویید.
3. ماساژ صورت با شی‌باتر
شی باتر یا کره شی از روغن هسته محصول درخت شی به دست می‌آید. برای پر شدن صورت با این کره می‌توانید مطابق با یکی از دو روش زیر عمل کنید: این کره را به مدت 10 دقیقه روی صورتتان ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید. برای پر شدن سریع صورت 3 تا 4 بار در هفته از این کره استفاده کنید. بعد از ترکیب کردن سه چهارم فنجان شکر با یک فنجان شی باتر آن را داخل یخچال بگذارید تا جامد شود. مقداری از این روغن را به مدت 5 دقیقه و به صورت دورانی روی صورت و گونه هایتان ماساژ دهید، 10 دقیقه دیگر صبر کرده سپس صورتتان را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.
4. ماساژ صورت با روغن خراطین
یکی از معروف‌ترین و قدیمی ترین روش‌ها برای چاق شدن سریع صورت استفاده از روغن خراطین است. ابتدا صورتتان را شسته و آن را به مدت 1 دقیقه با انگشتانتان ماساژ دهید. چند قطره روغن خراطین را روی صورتتان بمالید و به مدت 3- 4 دقیقه ماساژ دهید. انجام روزانه این کار باعث چاق شدن صورت می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی